Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radioodtwarzacze samochodowe Video/DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialem sie ostatnio nad wymianą radia. Chce na to przeznaczyć 500-600zł.

Na początku myślałem na zwykłym (tzn CD/Mp3) markowym radiem Pioneer, Alpine, Clarion albo Sony.

Potem znalazłem na allegro takie coś

http://www.allegro.pl/item230818380_sklep_...sd_mmc_gr_.html

230818380

 

Co sądzice o tego typu niemarkowych radiach? Warto kupić coś takiego? Najbardziej obawaim sie tego ze bedzie przeskakiwać na dziurach, słaba jakaość dzwięku itd.

 

Warto czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jokker, osobiście wolałbym coś takiego http://www.allegro.pl/item228898449_odtwar...chodu_dvd1.html nie kłuje tak w oczy potencjalnego "nowego właściciela". I to tylko w przypadku gdybym w aucie musiał mieszkać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien masz całkowitą rację

Ja natomiast, jak już miałbym coś podobnego wybierać, wybrał bym coś takiego

http://www.allegro.pl/item240632275_odtwar...sklep_wawa.html

jako drugie "radio" w samochodzie + dwa monitorki w przednich zagłówkach + 3 komplety słuchawek dla pasażerów na tylnym siedzeniu.

Albo jeden monitor montowany do podsufitki np. taki

http://www.allegro.pl/item239031927_monito..._fm_transm.html

Pomijam zupełnie cenę bo pewnie zamknęła by się w okolicach 2kzł

Poza tym montowanie takiego czegoś ma sens jak sie jeździ z małymi dziećmi na długie trasy i to często - można je wtedy czymś zająć.

To co proponujesz jokker to mało przydatny gadżet. Nie wyobrażam sobie jak można oglądać film na 3.5'' monitorku i jeszcze dodatkowo prowadzić samochód?

Takie "ustrojstwo" kupuje się dla pasażerów lub dla szpanu.

Dodatkowo narażasz się na kłopot bo taki sprzęt jest rzuca się w oczy i pewnie dość szybko może zmienić właściciela.

Jeśli już miałbym Ci doradzić to szukaj czegoś z klapką, która po wyłączeniu zasilania zasłania przedni panel. Wiem z doświadczenia, że zdejmowany panel radia zwykle nie jest zdejmowany. A jak już go się zdejmuje to ląduje w schowku lub pod siedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, coś za coś. Ja nauczony doświadczeniem nie kupuję produktów typu no-name. Wolę dopłacić i mieć pewność, że sprzęt mi trochę posłuży. A co do przydatności takiego radia, to raczej dla szpanu. Choć kiedyś odlądałem filmy z napisami na telefonie komórkowym (format Xvid) ale nie było to komfortowe. Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku to może lepiej pomyśleć nad czymś markowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli juz mialbym miec cos takiego w aucie to na pewno nie ekran o przekatnej 4". Wydaje mi sie, ze od odtwarzacza DVD wolalbym jakis tuner TV, chodz nie wiem jak sie to sprawuje. Moze ktos cos takiego widzial w akcji.

 

Poza tym w media jest takie cudo, ze panel chyba 9" wyjezdza z radia i sie otwiera ale to juz jakas zaawansowana mechanika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ponieważ i mnie interesuje ten temat przyłaczam się do dyskusji. Chcę wspomnieć, iż Renault fabrycznie wyposażał wybrane modele Scenic i Laguna II w system video. Elementy tego systemu są opisane w firmowym katalogu części. Niestety nie ma schematów elektrycznych. System wyglądał jak pokazuję w załączniku.

Jeśli, ktoś posiada więcej informacji na temat tego systemu i mógłby się nimi podzielić to bardzo proszę.

Pozdrawiam Yodie ;-)

post-3681-1189588381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mój szwagier ma takie dvd z allegro i powiem wam że nie jeden markowy odtwarzacz może się schować.jakość dżwięku-perfec i nic nie przeskakuje podczas jazdy.a mocy ma tyle że trzeba mieć naprawde porządne głośniki, no i telewizję można oglądać tylko trzeba dokupić antene wewnętrzną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinagent007, a moj szwagier z zakopanego ma takie przyrodzenie, że podczas wzwodu może na nim usiąść obok siebie 10 bielików.

 

Przyznaj się, trochę minąłeś się z prawdą ;-)

 

Ale OK, w geście dobrej woli mogę powiedzieć, że też nieco minąłem się z prawdą, mój szwagier jest z krakowa a nie z zakopanego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wątpię, że gra dobrze, ale powiedz mi szczerze ile miałeś możliwości, żeby porównać granie różnych sprzętów. Wątpię, żeby to cudo grało lepiej niż jakiś nowszy pioneer, chociażby ze śrendniej półki. Powiem ci, że słyszałem wiele wynalazków zmajstrowanych przez sprytne małe żółte rączki za miskę ryżu dziennie (czyli jak się zapewne domyślasz nie Japończycy ;-) ) i na prawdę w porównaniu do produktów markowych wypadały co najmniej blado. Zresztą powie ci to chyba każdy kto ma jakieś pojęcie o car audio (ale nie w wymiarze łup łup cyk cyk granych niekoniecznie w takt muzyki :) ) A za cenę tego wynalazku można mieć na prawdę porządne radio, może bez takiego wyświetlacza, ale jednak spełniające swoje przeznaczenie. To coś jest dla mnie jak robot kuchenny z telewizorem, żeby pani domu (lub pan :) ) mogła oglądać klan podczas mieszania ciasta na naleśniki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!