Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kłopoty z rozruchem


hymmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, mam problem z odpaleniem auta.

Pięć razy odpali poprawnie, a raz zakręci tylko tak jakby rozrusznik ( takie długie łuuu...) dopóki trzymam sprzęgło a dalej cisza, oczywiście z tym odpalaniem pięć razy to nie jest reguła, tylko przykład.

Załącza się wszystko tak jak na zapłonie, lecz silnik nie odpala.

Dopiero wciśnięcie przycisku start i wyłączenie wszystkiego daje efekt przy ponownym rozruchu, czyli na nowo start i sprzęgło.

I nie ma reguły na to kiedy nie załapie.

Akumulator jest nowy, bezpieczniki i masy sprawdzone, komputer nie pokazuje błędów. Problem występuje na zimnym jak i na ciepłym silniku.

 

Uważam, że to dość dziwny problem, bo gdyby nie zapalał wcale, to mógłbym mieć inne podejrzenia, a tak nie wiem co to może być.

Może rozrusznik uszkodzony lub się zawiesza?

Może problem świec?

Ale byłby chyba jakiś komunikat.

Proszę o jakieś porady. Chciałbym się czegoś dowiedzieć zanim zmuszony będę udać się do serwisu na CLIPA i zgubienie paru stówek.

Denerwuje mnie to, kiedy np.wsiadam na parkingu do auta, chce odpalić i odjechać a tu takie długie, głośne "łłuuuuu" i dopiero po tym czasie jakby włącza się radio, wyświetlacz climatronikam ale nic się nie dzieje.

Wyłączenie wszystkiego na moment i ponowne uruchomienie przynosi efekt i auto odpala.

 

P.S.

Do admina. Zakładam nowy temat, choć wiem, że jest podobny w dziale akumulator, tylko, że temat już go nie dotyczy.

Ewentualnie proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Dodaje plik audio.

Pozdrawiam.

Plik audio.wav

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy.

Jestem bardzo wdzięczny.

Takie były moje podejrzenia, ale nie chciałem nic sugerować.

Naprawdę mi pomogliście, bo działa to na moje nerwy strasznie.

Znając diagnozę, to już jestem w domu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Tak naprawione. Bendix się rozsypał, ale nie regenerowałem.

Kupiłem używkę w dobrym stanie i jest ok.

Elektromechanik zrobił wcześniej przegląd nabytego rozrusznika.

Koszt:70zł.rozrusznik, plus 60zł.sprawdzenie i założenie.

Założenie, to i tak tanio.

Bo jak zobaczyłem w jakim miejscu on się znajduje to masakra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!