Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

podłączenie wentylatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś ma rozpiskę złącza do podłączenia wentylatora nadmuchu? ostatanio rozebrałem podszybie i zobaczyłem że ostatni właściciel robił jakieś przeróbki,

tak jak widać na zdjęciu ostatnie dwa kabelki we wtyczce, biały i żółty są odcięte od wtyczki i podłączone do jakiegoś przewodu, a ta mała wtyczka jest całkowicie wypięta,

w aucie wszystko działa i nie wiem co to za przeróbki,

 

 

dsc00121ex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała wtyczka jest od silniczka klapki obiegu zamkniętego.

Prawdopodobnie silniczek jest uszkodzony i klapka stuka, dlatego wtyczka jest wyjęta (:))

Jak byś wymieniał silniczek to chętnie przyjmę taki uszkodzony, chcę go rozebrać i pooglądać w środku.

Resztę znajdziesz ściągając sobie schematy elektryczne z plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukanie klapki nawiewu zewnetrznego/wewnętrznego można bardzo łatwo i szybko naprawić, i nie mówie tu o odpięciu silniczka:)

Mi się to udało, opisze jak ja to zrobiłem.

Poza kluczami potrzebnymi do odkręcenie tego silniczka, potrzebny jest również pilnik do metalu.

Stukanie u mnie spowodowane było tym że gdy rozebrałem silniczek to uszkodzona była jedna zębatka( te większa), wyłamał się jeden ząb. Ominełem go poprzez przekręcenie zębatki o 180 stopni, za pomocą przełączania nawiewu z zew na wew i odwrotnie. Gdy już jest przekręcona to należy wyłączyć stacyjke po mimo ustawienia na 0, bo silniczek przestawi się na stara pozycje. Teraz należy pilnikiem spiłować "gwiazdeczke" która wchodzi do klapki z silniczka. Reno wymyślino że "gwiazdeczka" niema jednego roga, ja pilnikiem tak samo zrobiłem po drukiej stronie "gwiazdeczki" Teraz należy włożyć silniczek w klapke( nie jest to juz takie łatwe jak wyjecie bo musi gwiazdeczka wejsc).

Przepraszam za troche chaotyczne opisanie, ale może komuś mój pomysł się przyda;) Ja już nie mam problemu z stukaniem;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!