Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tarcie na biegu bez gazu


m@rcin87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zauważyłem może było tak wcześniej i nie zwróciłem uwagi a może dopiero teraz się tak stało, że gdy jadę np. na 1 czy 2 bez gazu czyli na jakiś 900-950 obrotach z przodu bardziej chyba z lewej strony wydobywa się niepokojący dźwięk tak jakby tarcie metalu o metal czy plastik. Zaznaczam ze sprawdzałem i nic nie przeszkadza zresztą dźwięk ustępuje po dodaniu minimalnie gazu. Co to może być???

 

Megane II 2005 1.5 dci 60kw kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem podobne objawy. Hałasowało tylko jak jechałem bez obciążenia, wystarczyło dodać gazy lub przyhamować i cisza. Początkowo myślałem że to łożyska w kołach ale okazało się że to łożysko w skrzyni biegów!!. Dokładnie na wałku sprzęgłowym, Takie dziwne łożysko z plastikową tulejką uszczelniacza. Co ciekawe to łożysko jest praktycznie nie do zdobycia poza serwisem, W serwisie koszt ok 250 zł. Do tego od razu najlepiej wymienić łożysko z drugiej strony wałka (90 zł). Łącznie kosztowało mnie to z wymianą (poza ASO) 900 zł i 2 tygodnie czasu.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Jacky, m@rcin87 a posiadacie jakieś nr tych łożysk

m@rcin87 ile Ciebie kosztowała cała operacja? i gdzie nabyłeś części

mam te same objawy, już ponad rok tak z tym jeżdzę i póki co nic chyba złego się nie dzieje, wiecie może jak zużyte te elementy wpływają na resztę, tzn czy można tak z tym jeździć, bo póki co kasy troszkę brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło już mi się zaczynało coraz bardziej ślizgać wiec i je wymieniłem koszt 490zł VALEO tarcza i docisk za łożysko dałem 310zł SACHS robocizna 150zł części ja kupiłem w inter cars tylko będzie pewnie problem z rozmiarem "średnica przyłącza przewodu ciżnieniowego" już nie pamiętam jakie szło do mnie bo znajomy mechanik zamówił wszystkie a potem dopasował pasujące bo rozmiar wiadomo dopiero będzie po rozebraniu

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi

Popraw ten post, bo ciężko się czyta bez znaków interpunkcyjnych.

Pawel

Edytowane przez Pawel
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeżeli masz taki jak wyżej wysprzęglik (3 post) to tak musisz wyjąć skrzynię z samochodu, jest on zamontowany w skrzyni na wałku za tarczą sprzęgła i dociskiem. Spokojnie nie musisz jej rozkładać w części mechanizmu zębatek biegów.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 16.11.2011 o 15:30, m@rcin87 napisał:

sprzęgło już mi się zaczynało coraz bardziej ślizgać wiec i je wymieniłem koszt 490zł VALEO tarcza i docisk za łożysko dałem 310zł SACHS robocizna 150zł części ja kupiłem w inter cars tylko będzie pewnie problem z rozmiarem "średnica przyłącza przewodu ciżnieniowego" już nie pamiętam jakie szło do mnie bo znajomy mechanik zamówił wszystkie a potem dopasował pasujące bo rozmiar wiadomo dopiero będzie po rozebraniu

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi

Popraw ten post, bo ciężko się czyta bez znaków interpunkcyjnych.

Pawel

Hey, jakie to Łożysko konkretnie? Czy oporowe tylko wymieniałeś ( razem z wysprzeglikiem ) czy te zamykające na drugim końcu skrzyni od 5 biegu? Czy skrzynia była rozbierana w środku?

mam te same objawy ale moj mechanik mówi ze łożysko oporowe nie powinno dawać takich objawów jak już te wewnątrz skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!