Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpala za 5 razem


atrakcyjny_kazimierz

Rekomendowane odpowiedzi

Przy dużych obrotach np. wyprzedzając, kilka razy ujawnił pik, stop, i faulty injectin. Następnie to znika i można jechać dalej bez problemów. Silnik pracuje poprawnie,równomiernie, nie traci mocy, nie kopci i nic złego się nie dzieje.

Po powrocie z 800 km trasy ujawniły się poranne problemy z zapaleniem. Rozrusznik prawidłowo kręci silnik i załącza się STOP, więc ponawiam próbę nawet do pięciu razy. Po zapaleniu silnik pracuje bezproblemowo i można jeździć autem. Rozrusznik dłużej kręci ciepły silnik, i pali przed zapaleniem się STOP-u. Jednak po dłuższym postoju problem się powtarza. Nie widać bąbli w przewodach, ale grucha jest miękka.

Czy to nie trzyma jakiś zawór powrotny w układzie paliwa, czy to coś poważniejszego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy równa i bezproblemowa praca silnika (prócz odpalania) może wiązać się z wymianą wtrysków? Mam poważne wątpliwości, bo chyba nawet jeden niesprawny wtrysk powoduje zachwiania w pracy silnika i zwiększone kopcenie z tłumika.

Nie miałem diesla z dci tylko starą mechaniczną-bezproblemową pompę dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany masz zaworki przelewowe we wtryskiwaczach. Nie trzymają ciśnienia, dlatego problemy z odpalaniem silnika i fault injection przy przyśpieszaniu na wyższych obrotach.

 

Pompowałeś gruszką przed odpaleniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pompowałeś gruszką przed odpaleniem ?"

 

Tak bez skutku. Po trzech ruchach napełnia się, a auto i tak na zapala. Po chwili znów jest miękka.

Mam pewność,że zaworek w gruszce jest O.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co, to sKarlosMegane wielkie dzięki za info, ale jestem zielony w tematach R.Megane i odchorowuje zakup auta, wiec kasa mizerna. Możesz jeszcze określić ewentualny koszt 1 szt. zaworka przelewowego Delphi (lub inny dobry zamiennik)i czy to trudna operacja w warunkach warsztatowo-domowych?

 

Oczywiście próby dokonam niezwłocznie.

Edytowane przez atrakcyjny_kazimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wymiana 4 zaworków kosztowała 1930zł, do tego 200zł cewka w jednym wtryskiwaczu. Problem miałem ten sam - rano odpalał za 2, 3, 5, 10 razem a potem już w ogóle. Po naprawie działa wszystko super, rano silnik uruchamia się od kopa :) Najtaniej znalazłem regenerację za 360zł/szt gdzieś w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny delphi w detalu to 299 zl, więc 1200 zl koszt zaworków, do tego zakłady od regeneracji mają ceny hurtowe i sporo taniej więc 1930 zł to mega zdzierstwo. W takiej cenie to wychodzi pełna regeneracja zaworek + końcówka.

 

 

kazimierz, zrób próbę przelewową, bo podejrzewam że będziesz miał do wymiany góra 2 zaworki. Na allegro pojawiła się aukcja z zamiennikami zaworków za 150 zł, więc x2 taniej. http://allegro.pl/zaworek-9308-621c-zamiennik-delphi-i1807080318.html

 

Jeżeli czujesz się na siłach, to wymieniaj. Nie jest to trudne. Na yt jest nawet filmik instruktażowy

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi wspólny zawór kontroli ruchu 9308-621C

Producent: Quanzhou Xinguang Machinery Co., Ltd.

Nazwa: Delphi wspólny zawór kontroli ruchu 9308-621C

Producent: Quanzhou Xinguang Machinery Co., Ltd.

Opis produktu:

StrengthBest quality.Competitive stanie price.Short time.3-7 zgodnie z days.Quality BOSCH / / Zexel maszyny DENSO. Zaawansowane gwarantuje precyzję i dobre wyniki i durability.Shown dłuższy okres życia w praktycznych zastosowaniach. 1. Zawór 9308-621C dla Delphi jest kopia Delphi Valve.We produkować zgodnie z OEM NO. 2.Our części można świetnie wykorzystuje dla Mazdy, IVECO, ISUZU, TOYOTA, HONDA, VOLVO, FIAT, CUBOTA, Hino, FORD, NISSAN, PEUGE0T, MITSUBIBHI, DOOWON, Aido, Audo, SERT, MERCEDES-BENZ, CASE, CITROEN, CUMMINS, DAIHATSU, CHEVORLET, DEUTZ, LANCIA i tak dalej. 3. Nasza firma specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju części wtrysku paliwa przez 20 lat, jak dyszy, tłoka i lufy, elementy, wtryskiwacz, szef wirnika, dysza ołówek, Dostawa, zawór magnetyczny, kit.If naprawy musisz produktów z powyższych typów, muszą Państwo oferować no.or OEM Stamping nie. produktów. Tylko w ten sposób możemy ofertę dla Ciebie jak najszybciej. W celu uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z nami w każdej przekazania time.Looking na odpowiedź już wkrótce.

To China

Znalazłem w necie i to jest raczej pełnowartościowy zamiennik za 23-28 $, czyli można go kupić na zagranicznych aukcjach a około 70-80 zł + koszt wysyłki.

Temat warty jest zainteresowania.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

 

Dodano: 08 wrz 2011 - 22:01

"kazimierz, zrób próbę przelewową, bo podejrzewam że będziesz miał do wymiany góra 2 zaworki."

Zrobiłem i masakra. Tylko 3 do wymiany. dziwne,że silnik równo pracował po trudnym odpaleniu.

Auto zrobione typowo na sprzedaż. Jakoś przeżyję i po wymianie zaworków opiszę własne doświadczenia.

Edytowane przez atrakcyjny_kazimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włożyłem zamienniki i nowy problem. Auto nie ma zamiaru zapalić. Powtórnie włożyłem stare zaworki i to samo. Nie ma zamiaru odpalić. Może trzeba coś zresetować, lub wykonać coś o czym nie wiem. Wszystko jest jak poprzednio i niczego nie pominąłem w montażu. Żadnego z przewodów nie zamieniłem.

Co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!