Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

[Cięcie]

 

A można tak? Bo, powiem szczerze, jak szukałem w necie ofert tapicerskich to jedyne co znalazłem to szycie pokrowców. Natomiast nie znalazłem nic o boczkach. Myślałem, że to jakoś klejone jest do plastiku czy jak i dlatego nie robią. Jeśli można to byłaby to dla mnie lepsza oferta. Spróbuję wysłać parę maili do zakładów tapicerskich. Orientuje się ktoś ile kosztuje taka "impreza"?

 

Proszę przeczytać regulamin forum, bo widzę, że nie zrobiłeś tego przy rejestracji i więcej go nie łamać - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a patrzyłeś na allegro?
właśnie tam kierowałem swoje pierwsze kroki. Niestety obecnie oferta skąpa, ale sprawdzam codziennie.

 

//edit: ad uwagi wystosowanej przez moderatora

Bardzo przepraszam Panie Prezesie proszę mi powiedzieć który to punkt regulaminu złamałem. Jeśli 9. mówiący o zakazie cytowania całości postu to proszę mi wytłumaczyć jak miałem zacytować post, który składał się z ... 6 wyrazów, aby moja wypowiedź nie była łączona z innym? Powinienem zacytować co drugi wyraz czy może co drugą literę?

Zasada zakazu cytowania całych postów ma na celu zachowanie przejrzystości postów oraz zmniejszenia ich rozmiaru. A w tamtym poście sam Pana komentarz jest wielokrotnie dłuższy niż cytowany przeze mnie tekst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam co do zmiany foteli cóż ?

Ja zakupiłem fotele od Megane III a posiadam Megane I phII. Dwa dni roboty jeden dzień od 8-19 fotel kierowcy.

Drugi dzień 9-2 w nocy fotel pasażera. Czemu tak długo wyszło z czasem ?

Niestety dość dużo przeróbek do zrobienia, gdyż nie pasują sanki od mojej Reni do foteli z megii III, starą wiązkę oraz napinacz pirotechniczny przełożyłem do nowo nabytych foteli to da radę zrobić działa w sensie nie ma błędu w odczycie nic się nie świeci na desce.

Z nowej wiązki odzyskałem tylko kostki do airbagu. Ppolutowałem ze starą wiązką. Masę zarobiłem na oczko i nałożyłem na szpilkę od airbagu, który już był w fotelu wkręcony (mam na myśli oryginalny airbag renault megane III z 2010 roku).

Kontrolka się nie świeci nie ma żadnego błędu. Nie chciałem ryzykować i zostawiłem moją wiązkę pod fotelami.

Jak już pisałem wcześniej przerobiłem tylko kostkę w sensie zamieniłem na tą od foteli zakupionych.

Niestety nie miałem pirotechnicznych napinaczy w fotelu bo poprzedni właściciel je zdemontował i sprzedał dekompletując fotele ale cóż kupiłem fotele za 220 zł a moje piro i zaczep do pasów pasuje więc na razie nie będę się martwić.

Niestety to najłatwiejsza część tej pracy. Teraz porządne pospawanie konstrukcji do przykręcenia fotela.

Nowe używane :) fotele jakie kupiłem nie pasują na płozy więc tu dość duża rzeźba jest do odstawienia.

Pospawałem konstrukcję tak, aby przykręcić ją na moje stare płozy. Tym samym nie zmieniłem konstrukcyjnego mocowania fotela czyli wyjścia z podłogi no i uniknąłem robienia dziur w podłodze i spawania wzmocnień pod samochodem no i w środku.

Od foteli jakie kupiłem odkręciłem płozy tak aby pozostał sam stelaż no nazwę to stopy z otworami do przykręcania samego fotela.

Do mojej konstrukcji użyłem płaskowników gr 5mm. Nie jest zbyt ciężka, dwa w poprzek tak aby było do czego dospawać.

Dwa wzdłuż powstała rama którą dokręciłem do starych sanek. Przy robieniu tej konstrukcji trzeba uważać, gdyż zachodzi potrzeba obniżenia konstrukcji od strony tunelu środkowego, aby fotel nie stał pod skosem tylko w poziomie.

Mi wyszło obniżenie o 3,5 cm. Po dokręceniu całej konstrukcji do sanek postawiłem fotel i zaznaczałem otwory fotela.

Fotele są węższe ale mają nieznacznie dłuższe siedzisko dlatego wszystko mierzyłem na maksymalnie podciągniętym fotelu do przodu samochodu tak, aby upewnić się, że z tyłu zostanie miejsce dla pasażera.

Sama konstrukcja jest tak mierzona że lewa płoza sanek ( lewa znaczy się siedzą przodem w kierunku jazdy lewa) robiła za punkt stały i od niej mierzyłem całą resztę.

Nie da rady inaczej, gdyż płoza na tunelu jest wyżej a konstrukcja foteli megane III nie pozwala na mocowanie przy takiej konstrukcji fotel stał by skosem na stronę drzwi. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Fotel jest na tyle daleko od słupka że nie ma problemu z regulacją oparcia i na tyle dobrze wymierzony gdyż siedzi idealnie na wprost kierownicy i w osi pojazdu.

Rzeźbienie zaczyna się z fotelem pasażera, gdyż trzeba tak zrobić konstrukcję aby zmieścił się napinacz pirotechniczny.

Przy spawaniu zawracałem uwagę aby spoiny nie były poddawane łamaniu dlatego spawane jest obustronnie i spoinami ciągłymi.

Reszta dość prosta wiercenie i montaż foteli.

Wiem, dużo roboty no i się zapyta ktoś po co to ja zrobiłem sobie sam a pracy się nie boje więc podołałem.

Czy fotele nie są za wysokie ? Fakt, nie wyciągnie się zagłówka trzeba położyć nieco oparcie żeby to zrobić.

Czemu tak wyszło?

Gdyż nie walczyłem o posadzenie fotela jak najniżej bo bałem się o instalację czyli o wiązkę.

Mogłem powalczyć o 1 cm no góra 2cm ale odpuściłem.

Jak podniosę regulację fotela na maksa to praktycznie łepek mam równo z krawędzią szyby przedniej.

Niemniej jednak w moim przypadku nie korzystam z aż tak wysoko ustawionego fotela więc walka o dwa cm w dół nie była u mnie konieczna.

Jak mierzyłem konstrukcję?

Na lewą płozę położyłem płaskownik i ustawiłem tak aby podszedł pod dolną krawędź prawej płozy.

Poziomica miarka i wiadomo o ile z prawej strony trzeba opuścić.

Jak mierzyłem, wzdłużne płaskowniki?

Po zmontowaniu poprzecznych wsadziłem fotel, ustawiłem dokładnie na wprost kierownicy i zaznaczyłem dokładnie miejsca w których będą przebiegały otwory z fotela. Pospawałem do kupy i gotowe.

Ze względu na to że nie znalazłem nigdzie odpowiedzi co do wymiany foteli oprócz tapicera postanowiłem sam zmienić bez tapicera.

Jeśli chodzi o spawanie, nie polecam się spieszyć bo powygina konstrukcje spawanie w zaciskach na płaskim i musi wyjść równo.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Zalecam następnym razem przeczytać przed wysłaniem i poprawić. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie wszystkich miłośników Renóweczek ;) to mój pierwszy post więc jakby coś było nie tak, to przepraszam.

Ale do rzeczy.

Mam okazję po kuzynie, który ma EVO VI dostać fotele, z racji tego, że on wymienił na pełne, typowe kubły swoje wcześniejsze. To fotele Recaro w super stanie i chciałbym zamontować je do Reni. Myślicie, że będą pasowały bez żadnych przeróbek? Czy warto w to iść? Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bez przeróbek nie będą pasowały przeczytaj sobie post nad Twoim a później obejrzyj sanki. mocowanie w swoim autku i fotelach od evo.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

chciałbym podpiąć się do tematu o wymianie foteli, jednak interesują mnie same prowadnice. Mianowicie w fotelu kierowcy, pękła górna prowadnica co powoduje bujanie fotela podczas jazdy. Czy jest możliwość wymiany samej prowadnicy czy konieczna będzie wymiana całego fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!