Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MII 1.5dCi problem z autoklimą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o pomoc w poniższym temacie. Otóż posiadam w samochodzie (Megana II 2006r. 1.5dCi) automatyczną klimatyzację. Po zakupie okazało się szybko że klimatyzacja na biegu jałowym (na postoju) nie działa. Co dziwne jak jechałem - działała. (choć może nie do końca na 100%). Po przysłuchaniu sie pracy układu klimatyzacji na postoju dokładnie słychać jak zawór kompresora sie otwiera i po 3 sekundach zamyka. Nadmieniam że wtedy klima była ustawiona na auto 15 stopni C (przy nagrzanym wnętrzu). Po dwukrotnej wizycie w ASO i dwukrotnym nabiciu czynnika chłodzącego stwierdziłem że układ jest nieszczelny (niestety tego nie stwierdzili Panowie z ASO) :D . Oczywiście w ASO szczelność była sprawdzona poprzez pompę próżniową (co nie daje nam żadnej gwarancji szczelności układu - wiem to z postów na forum).

Moje pytania są następujące:

Czy mały poziom czynnika chłodzącego sprawia że zawór kompresora otwiera sie i po 3 sekundach zamyka?

O co chodzi z pracą (lub jej brakiem) klimatyzacji na postoju i w czasie jazdy?

Prosze o podpowiedź w ww sprawie. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Megan :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju silnik kręci się z mała prędkością i sprężarka też. Wczasie jazdy dostaje wyższe obroty i na małej ilości czynnika w układzie będzie tak jak u ciebie. Przy wyższych obrotach jakiś efekt chłodzenia będzie ale słaby. Wycieki na złączach można jeszcze zlokalizować po zaolejeniu. W obiegu z czynnikiem krąży zawsze pewna ilość oleju tego od smarowania sprężarki i jak są nieszczelności to widać zaolejenie. Nie musi być ono duże, ale wycierając złącze czystą chusteczką higieniczną napewno widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!