Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie chwilowe, mile i galony, tryb testowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań, które kieruję do osób mających jakieś doświadczenia w zmianie parametrów (opcji) poprzez podłączenie komputera, może ktokolwiek z Was korzystał z usług jakiegoś serwisu i mógłby potwierdzić, czy jest to możliwe. Wiem, że było już kilka takich pytań, ale nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi.

Mam megane II ph II 1.5dCi, 2007r anglik. Zadzwoniłem dziś rano do serwisu renault w Krakowie zapytać czy jest możliwość zmiany ustawień w komputerze, by pokazywało spalanie chwilowe, bo mnie tego nie pokazuje, serwisant odpowiedział, że w każdym megane II wyświetla spalanie chwilowe, nie spotkał się z megane II, które by nie pokazywało zużycia chwilowego. Specjalnie nie wspominałem, że mam autko z kierownicą z prawej strony :P Żądny informacji pojechałem do angielskiego serwisu renault (mieszkam w uk), nie zastałem niestety nikogo z serwisu. Jednak sprzedawca powiedział, że serwis nie jest w stanie nic zrobić, by spalanie chwilowe pokazało się na wyświetlaczu, skoro tego nie mam to niestety mieć nie będę. Zapytałem również o możliwość przestawienia jednostek z mile/galon na litry/100km, gdyż byłoby to dla mnie bardziej "czytelne", że jestem przyzwyczajony do takiego wskazania... W odpowiedzi usłyszałem, że jeśli mam auto wyprodukowane na rynek angielski, to muszę się pogodzić z tym, że zużycie paliwa i dystans mam w milach i galonach. Podsumowując- niewiele pan sprzedawca wie na ten temat, lub faktycznie nic się zrobić nie da. Jednak nie miałem okazji rozmawiać z kimś z serwisu, więc do tego co usłyszałem podchodzę z dystansem. Na koniec zapytałem, czy wie coś o możliwości włączenia trybu testowego :) w facelift modelu, bo jak to zrobić w egzemplarzach przedliftowych, to doskonale wiem... Pan wytrzeszczył na mnie oczy mówiąc, że on nie ma pojęcia co to.., jak.. itd.

Czy ktoś z Was mógłby mi odpowiedzieć- czy jest taka możliwość, by spalanie chwilowe pokazywało się na wyświetlaczu, czy jest możliwość zmiany jednostek na litry i km i czy ktoś już wie jak wejść w tryb testowy? W październiku będę w Polsce na urlopie, więc mógłbym podjechać do jakiegoś serwisu na śląsku lub w małopolsce. Jeśli to możliwe, czy coś takiego dałoby się zrobić tylko w ASO czy inny serwis mógłby to zrobić?

Bardzo proszę o pomoc, z góry dziękuję

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do instrukcji jest opisany sposób zmiany bez komputera prędkościomierza co do spalania nie wiem . Robiłem ostatnio scenica z 2007 roku 1.5 dci anglika na irlandie i x431 bez problemu przestawiłem wszystko włacznie ze spalaniem bo nie lubię czytać instrukcji do kazdego samochodu. Musi być taka opcja bo samcohody ktore wychodzą na anglie muszą mieć prędkościomierz wyskalowany w milach i km jak masz same mile to producen zostawia opcje przestawienia licznika.

A tak na marginesie x431 mam do sprzedania jak reflektujesz

Edytowane przez pawelsonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w mojej angielskiej instrukcji (papierowej) nie ma wzmianki o zmianie mil na km :/ Z tego co się dowiedziałem przy odpalaniu trzeba trzymać przycisk komputera przez ileś tam sekund aż na lcd zacznie mrugać mile i wtedy zmienić na km, ale u mnie nie działa :/ Prędkościomierz mam wyskalowany w milach i kilometrach :) Czy mógłybś mi przybliżyć kolego co to jest x431? Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam więc na odpowiedź kogoś, kto zmieniał/włączał opcję spalania chwilowego w serwisie (jeśli komuś się to udało) i mil na km. Na angielskim forum dot. renault przeczytałem coś, co wskazywałoby na zależność wyświetlania spalania chwilowego a jednostek km i litr. Ktoś napisał, że kupił megane poza uk, zmieniał jednostki z km i litrów na mile i galony i po tej operacji zauważył, że spalanie chwilowe przestało być wyświetlane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest jak zmienisz litrów na 100km pojawi ci się chwilowe spalanie MPG nie ma takiej opcji bo nie ma chwilowej możliwości przejechania mil na galonie angielski umysł by tego nie objoł. Poszukaj byle zakład z x431 czy autoboos powinien ci to zrobić nie musi być to serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,ja nie mam meganki ale scenica II więc pokrewny,masz możliwość samemu zmienić sobie kilometry na mile i odwrotnie,wtedy spalanie będzie Ci pokazywał też w litrach ale....np. nie 9 litra/100km tylko 12,4 km/1 litr,to podobno też da sie ustawić Clipem ale nie mam 100% pewności,tak usłyszałem od człowieka który zmieniał mi język komunikatów,osobiście to sprawdze jak zawitam do Polski lub prędzej kupie Clipa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się u mnie zmienić samemu, właśnie po raz kolejny przejrzałem instrukcję i nie ma wzmianki o tym. Wielokrotnie próbowałem top zrobić... Myślę, że ma tu znaczenie, że mam wersję poliftowa. Znalazłem na forum wpisy o tym, że w polifcie nie da się wejść w test mode, stosując procedurę opisaną na forum. Prawdopodobnie dlatego też nie da się zmienić jednostek licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kornwalii mieszkam, w przyszłym tygodniu podjadę do kilku mechaników u mnie w mieście i popytam. Mam tylko nadzieję, że cena będzie rozsądna. Dzięki i pozdrawiam

 

Update

 

Znalazłem serwis u siebie w mieście, mają x431, 15 minut roboty, koszt 25 funtów.

Mile zmienione na kilometry, galony zmienione na litry.

Pokazuje w końcu spalanie chwilowe. z tego co widziałem na ekranie diaguna, da się ustawić l/ 100km, km/l i mile/galon.

Jednostka odległości jest niezależna, trzeba ustawić km a potem przestawić jak ma pokazywać spalanie- galony lub litry. tzn po zmianie mil na kilometry spalanie dalej było w milach na galon, wtedy zmienili mi jednostke spalania na l/100km. Pozdrawiam

 

Dodano: 12 wrz 2011 - 14:16

Update wyżej dla zainteresowanych

Edytowane przez Mr.Sek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam podepnę się. Mam Megane II phI 2003r i u mnie sposób z ręcznym przełączeniem niestety chyba nie działa. Kiedy wcisnę przycisk od kompa po prawej stronie i go trzymam, uruchamiam silnik startem i wchodzi w "test mode". W czasie TEST MODE mogę prawym przyciskiem sprawdzić spalanie chwilowe ( a przynajmniej tak to wygląda - po francusku podejrzewam),ale gdy zgaszę silnik wszystko znów jest w milach i galonach. Dodam, że to anglik oczywiście i mieszkam tu na wyspach. Wolałbym zmienić to sam, ponieważ kiedyś może będę chciał renię sprzedać i nie świeci mi się płacić za zmiany ponownie. Jeśli ktoś ma pomysł, jak jeszcze mógłbym spróbować to proszę o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!