Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika (dziwny dzwięk) Film !


slawekhip

Rekomendowane odpowiedzi

Hej chłopaki, dalej męcze się z tym dziwnym przenoszeniem się bzęczenia podczas schodzenia silnika z obrotów, no i dziś szukając przyczyny natknąłem się na taki objaw że na wyłączonym silniku ruszałem silnikiem sprawdzając poduszki no i po prawej stronie (stojąc przodem do auta) podczas ruszania silnikiem wydobywa się taki dziwny dzwięk jakby metal dotykał metal. Nie wiem właśnie czy tak ma być czy to poduszka jest tak padnięta. Czy wogule ruszając silnikiem powinien być jakikolwiek dzwięk podobny do tego co jest u mnie?? Nagrałem filmik o jaki dzwięk dokładnie mi chodzi, na początku kiepsko słychać ale później już słychać to dobrze. Doradźcie coś bo chciałbym się tego irytującego dzwięku pozbyć.

 

A tutaj filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że są tematy o poduszkach tylko tam nie jest napisane że to jest taki dzwięk jak u mnie, a ja zadałem konkretne pytanie czy ten dzwięk może powodować ta poduszka i czy przy ruszaniu silnika powinien być słyszalny taki dzwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk przypomina mi pracującego ursusa C330. :) Moim skromnym zdaniem nie powinno go być. Trzeba się dokładnie przyjrzeć poduszką oraz wszystkiemu co jest zainstalowane na silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszka żadnego dźwięku nie wydaje. Jest zrobiona głównie z gumy (poza łapą pod autem). Dźwięki powstają, jeżeli silnik ma za duże luzy na nich, czyli jak są uszkodzone.

Sprawdź jeszcze wydech. Mi się wydaje (podkreślam, wydaje), że gdzieś obija się kolektor wydechowy lub katalizator. To również może być wina poduszki.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stojąc przed autem przodemt to po prawej stronie. Panowie a czy taki dzwięk jak na tym nowym filmiku ponizej jest normlany?? Ruszam na nim autem do przodu i do tylu na biegu.

 

filmik:

 

Edytowane przez slawekhip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne te dźwięki w żadnym przypadku nie są. W sumie to ja miałem jak by coś podobnego przed wymianą poduch (wszystkich, więc nie wiem która była bardziej winna), tylko u mnie to były pojedyncze stuknięcia podczas hamowania i ruszania do tyłu.

Coś z przeniesieniem napędu tez by mogło być, tylko jak dla mnie to raczej nie to. Na wyłączonym silniku w zasadzie to bardziej pracują półosie i towarzyszące połączenia, a na włączonym znowu nic z tych rzeczy.

W każdym przypadku pracuje inna część skrzyni, a dźwięk ten sam, dlatego ja bym jednak skupił się na poduszkach. Górne to na upartego sprawdzisz sam pod blokiem (kanał niepotrzebny), trzeba tylko podeprzeć i unieść delikatnie silnik.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!