Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Misza, a mam pytanie jeżdziłeś kiedyś na tych oponach?!

Ta opona to koszmar - mam wrażenie że to jeszcze gorsza mieszanka niz w modelu vivo (opona letnia). Wszystko jest fajnie w świeżym śniegu (nawet ubitym) ale w zimie w mieście gdzie drogi są czarne ta opona jest za twarda i w konsekwencji powoduje koszmarnie kiepska przyczepność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok opon tanich czyli budżetowych. Ja kupiłem po 230zł Fuldy letnie i co? I do dupy (Made in POLAND ) i co mam powiedzieć, że przepłaciłem bo mogłem coś kupić za 140zł i mieć to samo. Temat rzeka. Nie miałem tych opon ale teraz już bym kupił opony budżetowe. Dwa sezony i do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opona nie łapie sie nawet w "budżetowa".. wyrzucenie jej po 2 sezonach jest bez sensu bo przy jej twardości zużycie jest minimalne - to jest tania opona na lata.

 

Jeżeli ktoś zmienia opony co 2 lata to zamiast kupować tanią wieloletnią twardą opone (patrz frigo) wystarczy poszukać wśród miękich opon - one wcale nie są drogie..

Ale to tylko moja opinia :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szukam już zimówek do seojej megi i sąsiad ma na sprzedanie zimowe Pirelli 175/70/R14. ze stalówkami za 400zł. Opony nie są mocno zużyte ale mają już ładnych pare lat. Oprócz tego czy warto powiedzcie mi jak samochód będzie zachowywał się na takich oponach (szerokość)

 

W tej chwili jeżdżę na 195/45/R16 więc napewno różnica będzie ;-) Po ostatnim wyjeździe 350 km po naszych drogach już nie chcę ładnego wyglądu :) . Chcę KOMFORT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrre, komfortu szukasz w sportowym aucie ? :)

w zimówkach ważne jest to żeby bieżnik był głęboki, bo jeśli ma ok 4 mm to opony już są bardzo średnie. Co innego opony letnie.

Na tym rozmiarze komfort będzie lepszy ale w zimie i przy małych prędkościach, na suchym asfalcie będzie miękko i będzie się bujać jak krowa bo jest to wąska opona :)

Myślę że cena może być okazyjna ze względu na felgi ale zwróć uwagę na wysokość bieżnika.

Jak napisał nagabicz różnice w prędkości będą wynosiły ok 3% a średnica koła w stosunku do 16 cali zwiększy się o ok 19 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

polecicie coś na zimę do Reni tak do 180-200 zł / szt. 175/60/14?

Może Barum POLARIS 2 ?

http://www.oponeo.pl/producent1.asp?link=&...202&f=lista

Spokojna jazda, głównie po mieście, ale zdarzają się wypady w trasy

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.oponeo.pl/producent1.asp?link=&...07+&f=lista

te polecam - obie meganki na nich ściągają, naprawdę są super a nie są dużo droższe od barumów, cenę mają super

ja w zeszłym roku za taką oponę w rozmiarze 185/55/15 płaciłem koło 300 zł/szt, a twój rozmiar jest sporo tańszy to w ogóle bym się nie zastanawiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!