Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej mieć zimówki na stalówkach , i letnie na aluskach gdyż zaoszczędzamy czas, pieniądze i w zimę jest wygodnie a latem efektownie :)

Nie wyobrażam sobie jak ludzie mogą jeździć na ładnych aluskach w zimę. Przecież wystarczy spojrzeć jak wyglądają stalówki po zimie od soli i piachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może mi ktoś powiedzieć jaki lepiej wybrać rozmiar opon zimowych: zalecene przez renaulta 185/60 R15H ( z tym że zimówek nie robią H tylko T), czy też ,może 175/65 R15. Słyszałem że na zimę lepiej jest kupić węższą oponę ale z drugiej strony wolałbym nie kombinować tylko kupić to co zaleca producent. Dodam tylko że chcialbym kupić Firestone winterhawk 2. dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWKA, wczoraj kupiłem te oponki do autka żony zrobiła już 100 km mówi że jest ciszej niż na letnich(stare michelin), co do właściwości jezdnych na pewno będą dobre na "nasze zimy" 2 szerokie rowki zewnętrzne i jeden węższy przez środek opony na pewno zdołają odprowadzić nadmiar wody.

polecam usługi jednego z reklamujących się u nas sklepów ja w jednym z nich zapłaciłem za te firestone po 138zł/szt 165/70 R14 rocznik opon 2608 jeśli skorzystasz usług TEGO sklepu cena 162zł/szt przesyłka FREE

a w przypadku TEGO sklepu 180zł/szt przesyłka FREE

rozmiar 175/65 R15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie koledzy od następnego tygodnia ma do nas zawitać iście listopadowa pogoda, co do czasu zmiany żonka porusza się autem gdy temperatura powietrza nie przekracza tych 8 stopni (wczesny ranek, późny wieczór), a niestety "stare" micheliny letnie nie dawały już sobie rady z deszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje oponki zimowe bez felunku w garażu. Brakujące elementy jadą do renowacji. <czerwona>

Trochę rozbieżność zdań z kol. Prezesem wynikła co do mojej wizji jak to ma wyglądać, na razie postawiłem na swoim ;) Zobaczymy jaki efekt końcowy będzie. Zresztą jakby nie wyglądało i tak będzie ładniej niż dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. teraz wiem ze Firestony to dobry wybór. Skłaniam sie również do rozmiaru zalecanego przez producenta czyli 185/60R15 a nie 175/65R15, ale słyszalem jednak że węższa opona to mniejsza powierzchnia kontaktu opony z podłożem i co za tym idzie wiekszy nacisk na podłoże czyli wieksza przyczepność...

P.S. tak na marginesie <czerwona> ma ktoś może na zbyciu felgi stalowe 6Jx15H2 ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych test opon zimowych 185/60R14 wg Auto-Świat nr 45 2004 (wyniki ostateczne):

 

test-185-60-14.jpg

 

oraz test opon zimowych 205/55R16 wg Auto-Motor-Sport nr 11/2003

 

test-205-55-16.jpg

 

I ostatecznie - chińskie zimówki: czy warto? Oczywiście decyzja należy do Was (Auto-Świat nr 39 2006r) .

 

 

chinskiezimowki.jpg

 

Hamowanie na mokro i prędkość w miejscu zatrzymania samochodu na Continental'ach:

Maxxis - 57,9m / 31,9km/h

Trayal - 58,7 / 33,6

Tigra - 58,9 / 34,1

Nexen - 60,5 / 37,3

Nankang - 69,8 / 50,5

 

Hamowanie na suchym poszło znacznie lepiej - odpowiednio: 44,2m, 45,5m, 45,9m, 44,3m, i 49,5m (Continental 44,2m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, szykuje sie do zakupu nowych opon, niestety nie starczy funduszy na zakup felg wiec bede musial zalozyc na alusy, prosze doradzcie jaki rozmiar dobrac , obecnie mam 185/55/14( alu renault , megi 1 ph2 ), na opony chce wydac ok 150 zl za sztuke co polecicie i co sadzicie o zalozeniu zimowek na alusy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!