Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze kilkanaście lat temu (prawie) nikt nie jeździł w Polsce na oponach zimowych i jakoś się dało. Nie twierdzę, że opony zimowe nie są przydatne, bo z pewnością są - sam używam - ale jak słyszę w TV, że broń Boże na letnich oponach wyjeżdżać na drogę, bo grozi śmiercią, to uważam to za "drobną" przesadę. Proponuję zakończyć to OT, bo nas ModTeam spacyfikuje <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilkanaście lat temu (prawie) nikt nie jeździł w Polsce na oponach zimowych i jakoś się dało.

I prawie nikt nie jeździł na letnich. Jeśli były jakieś do kupienia, to były tylko uniwersalne, wielosezonowe.

Co do pacyfikacji- to ten temat właśnie jest o zimowym ogumieniu i dyskusji o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że można śmigać na letnich zimą, dopóki nie będzie przepisu który będzie to nakazywał. Ja osobiście jeżdżę na letnich zimą, bo na przebiegi, które robię nie opłaca się kupować zimówek. Jak auto stoi zimą dwa, czasami trzy tygodnie pod akademikiem to po prostu nie wykorzystam ich, a jeszcze jak weźmiemy pod uwagę że zima będzie taka jak ostatnia (cieplej zimą niż teraz :) ) to już całkowicie traci sens ( w moim przypadku).

Transitem też jeździłem na letnich zimą (kto wie jak się ta bestia prowadzi na śliskim to wie o czym piszę :) ) i muszę przyznać że była to prawdziwa szkoła jazdy - polecam.

Tak czy siak uważam że zimówki to BARDZO DOBRA sprawa, ale to zależy od użytkownika i jego podejścia do sprawy czy je założy czy nie. Dla mamy i siostry obowiązkowo komplet zimówek muszę założyć, żeby czuły się bezpieczniej, bo nawet mały poślizg dla nich to śmierć w oczach <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02, bardzo ładnie napisane <ok>

.. ten olej w głowie (mając opony letnie) nakazuje wyjeżdżać tylko w bardzo awaryjnych sytuacjach, lub jezdzic z prędkościami wózka akumulatorowego..

Gdyby na prawo jazdy były testy psychologiczne to za taką odpowiedź (w tym wypadku wypowiedź ) egzamin powinien być oblany :)

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i szczęścia żadna zimówka nawet najlepszej firmy. Przy spokojnej jeździe miałem już kilka przygód na zimówkach i wiara w ich nadludzkie (czy może nadsamochodowe) możliwości jest mocno przesadzona..

 

tylko kompletny ignorant oszczędza na oponach ( czyli na własnym bezpieczeństwie zarazem) :) :)

Ciekawa opinia z rąk osoby która jeździ na niemłodych oponach marki "Fulda Diadem Linero" twardych, o niskiej ścieralności - a na nowy ich komplet wystarczy 560zł...

Pochwalisz sie jakie to "bezpieczne" opony zimowe posiadasz?

 

Z góry przepraszam za odrobinę złośliwości w moim poście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że można śmigać na letnich zimą, dopóki nie będzie przepisu który będzie to nakazywał.
niestety :-/ jeszcze nie ma ale miejmy nadzieję,że wzorem niektórych krajów kiedyś i taki przepis będzie u nas.W Austrii np od 01.11 jest obowiązek jazdy na zimówkach.I wcale nie ginie tam tyle osób na drogach co u nas i mają lepiej drogi odśnieżone.Cekawe po co się tak wygłupiają??? <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już śmigam na zimówkach, a przy okazji naprawiłem sobie ABS-ik hehe bo przewód był przerwany, polutowałem , zaizolowałem i kontrolka już zgasła. Teraz tylko czekam na śmieg bo nie mam gdzie sprawdzić jak ABS się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zimówek nie założyłem. Tak się waham jeszcze... Ale może za tydzień założę <ok>

Co do ABSu - nie musisz czekać na zimę, rozpędź się do 30/40 km/h i wciśnij pedał hamulca do spodu - jeśli ABS jest OK powinien zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!