Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Megane II ph I 1.9 dci 120KM kombi.


poziomek74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam na imie Dawid i jestem z Częstochowy.

Jak każdy (przynajmniej tak mi się wydaje), który tutaj pisze prosze o pomoc w ocenie meganki.

Wcześniej miałem Golfa IV, który miał być jakże niezawodnym samochodem a niestety takim nie był dlatego zdecydowałem że zakupie swojego pierwszego "francuza".

 

Nie mam zielonego pojęcia na co zwrócić uwage jeśli chodzi o zawieszenie czy silnik.

Wstępnie oglądałem już ten samochód.

http://otomoto.pl/renault-megane-1-9dci-120km-6-biegow-navi-tel-C20471777.html#description

Jest niedaleko mnie więc nie problem jeśli chodzi o kilometry.

Na zdjęciach nie widać a jest troche zniszczony

-podsufitka przepalona lub rozdarta w kilku miejscach

-złuszczona częsciowo rękojeść lewarka zmiany biegów

-brak zaślepki na drzwiach kierowcy (widać na zdj.)

-gdy trzaśniemy drzwiami kierowcy dziwnie drga blacha, z drugiej strony tylko nieznacznie

-szyba przednia wymieniona 06r. i pasażera 05r. pozatym oryginały

-samochód sprowadzony w 07r. przez ten czas miał 2 właścicieli

-przedni zderzak malowany (przez obecnego właściciela) pozatym nie widać sladów napraw blacharskich

-tylny zderzak porysowany lekko i wgniotka na prawym tylnym błotniku

-stłuczony wkład lusterka lewego (lusterko całe)

 

Coś podejrzanego widzicie? Na co zwrócić uwage przy silniku, odpalaniu naprawach blacharskich?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam właścicieli Megane II :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już oglądałeś auto to raczej nie oczekuj że ktoś na podstawie zdjęć powie Ci więcej. Cena jest bardzo niska więc w pewnym sensie rekompensuje te wady o których piszesz. O silniku się nie wypowiem bo dCi nie posiadam :)

Jedyne co mogę polecić to przekopanie auta przez dobrego mechanika (koszt w okolicach 200pln). Wtedy poznasz stronę techniczną samochodu, bo stronę wizualną już znasz (i sam opisujesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nie znam żadnego mechaniora od renówki.

Nie znam się na tym silniku. Nie mam też kabla do francuza wiec jestem goły i wesoły:)

 

Chyba, że ktoś poleci jakiegoś znachora w okolicy Częstochowy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, rzuca się w oczy że nie jest zaznaczone "bezwypadkowy" albo ja gdzieś przeoczyłem. Wskazane szyby, były wymienione z jakiego powodu? Przednia, ok zdarza się - pękają, a boczna ? Jak na moje oko, albo przy zaznaczonym malowaniu, albo wcześniej przód auta był rozbierany bo części są źle spasowane - malowanie może być tylko wytłumaczeniem na źle poskładany przód, czy sprzedający ma jakieś dokumenty potwierdzające? Kolejne, auto sprowadzone `07, i już druga osoba się go pozbywa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tej szybie bocznej mówi, że nic nie wie. 05r. czyli auta niby nie było jeszcze w kraju. Co do malowania zderzaka są zdjęcia przed i był on od spodu podrapany jakby od krawężników. Co do sprzedarzy auta to kupił nowe Megane.

 

P.S. Po czym widać że przód źle spasowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!