Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pare przyjemnych pytań odnośnie car audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czytam i czytam owe forum i już kiełbasi mi się wszystko. Mam megane I ph II (hatchback), szyby el x4, więc głośniki z przodu 160mm oryginalne z logiem renault(swoją drogą nawet nie przykręcone jak się okazało po zdjęciu osłony), z tyłu głośników brak, w podszybiu z lewej strony jest, a dziś zobaczyłem że z prawej w ogóle brak tweeter'a. podsumowując pogląd sytuacji już macie. Trzeba to moje car audio trochę odświeżyć, dlatego mam parę pytań:

1. Z tyłu w półkę (dodam że kable mam doprowadzone - działają) wchodzą 130mm? Jeśli tak to czy te alpinki warto kupić?

link alpine głośniki

2. Warto dokupić jednego tweeter'a na te prawostronne podszybie, a może darować sobie i lepiej kupić dwie nowe 160mm na przód?

3. Radio też do wymianki na chyba takie:

link do radio

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ta przyjemność jest zawarta w tych pytaniach, w każdym bądź razie, ja jej nie odczuwam.

Jakie głośniki, (średnice) to już napisano i zapewne dotarłeś do tego skoro tyle przeczytałeś.

Czy to powinny być alpinki czy coś innego i jakie radio to już od Ciebie zależy i od wrażliwości twoich uszu. To co mnie odpowiada nie musi tobie i odwrotnie. Ja przykładowo nie przepadam za niskimi tonami w aucie za to uwielbiam tony wysokie wyostrzające spektrum dźwięku.

A co do brakującego fabrycznego tweetera w podszybiu, sprawdź czy nie jest wpadnięty w kokpit.

Czasami po takim czasie użytkowania lubią się odklejać z mocowania i wiszą sobie na kablach za kanałem nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak półeczka, to tylko jajeczka (6x9), radio fajne, sam mam 101RM i daje rade :) A Głośniczki z przodu na pewno nie masz 160, tylko 130 :) ps. a jeśli, to pokaż zdjęcia :P i jak chcesz kupować przód 160, to pamiętaj o dystansach i kup odseparowany (wtedy masz tweetery + 2 w "dół") ze zwrotkami, więc po problemie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmierz te głośniki czy na pewno 16.5 masz :) Co by zdziwienia nie było, po kupnie nowych. Do tyłu nie kupuj głośników. Kup zestaw odseparowany na przód, wzmacniacz (tanie, a dobre używane wzmacniacze były już wymieniane wielokrotnie na forum). Zrób drzwi i dobrze zamontuj głośniki i będziesz bardziej zadowolony, niż z głośników w półce.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!