Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co to za część?


Archie

Rekomendowane odpowiedzi

Rurka z paliwem? No kurcze, jakby paliwo mi do silnika nie dochodziło to bym nie jechał a jadę :) Jeżeli możesz to rzuć okiem u siebie;) Czy ten element moze jakoś wpływać negatywnie na osiągi?

i taki mały Offtop - Korzystając jeszcze z okazji (tylko proszę nie linczujcie mnie, ze nie szukałem, albo ze temat nie dotyczy) chciałbym się upewnić, czy to co na forum przeczytałem to faktycznie się zgadza. W silniku 1.6 16v nie ma typowych przewodów elektrycznych, ponieważ cewki są bezpośrednio na świecach? Bo w sumie z tego co się przyglądałem silnikowi, to by się zgadzało. A na allegro oczywiście jak wszystko, da się takie przewody kupić, tak więc już nie wiem, są one tam czy też nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja mam pytanie też odnośnie tego elementu bo jak pamiętam u mnie też jest takie coś :)

ponieważ cewki są bezpośrednio na świecach?

Tak. Edytowane przez RACHE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ten króciec założona jest złączka z rurką doprowadzającą paliwo z baku.

Tak to wygląda

dsc00279plp.jpg

Ciekawe!

 

Co do przewodów WN to w tych silnikach ich nie ma, do cewek doprowadzone jest niskie napięcie, a cewki są zamontowane bezpośrednio na świecach.

dsc00280.jpg

To co widać to są cewki i kable zasilające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dzisiaj oglądałem silnik 1,4/16V i tam też nic nie było.

Dyskutowaliśmy we trzech czy to ma być czy nie, ale nie doszliśmy do żadnych wniosków.

Natomiast u mnie jak widać na zdjęciach jest. Ciekawe!

Ale to kolejne zaskoczenie jakie zafundowało nam Renault.

W Sam naprawiam podane jest, że regulator ciśnienia montowany był w silnikach o nr niższym niż 990301.

 

Dodano: 28 wrz 2011 - 20:30

PS.

Zapomniałem, pomyliłem miejsce dostarczania paliwa. Po dokładnym przyjrzeniu się jak to jest rozwiązane na silniki, moim.

Okazuje się, że paliwo do listwy wtrysku dostarczane jest od strony rozrządu. U mnie zakończona jest regulatorem ciśnienia i przewód powrotny leci pod listwą w kierunku rozrządu i do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!