Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie się pod oświetlenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów !

Potrzebuję porady.

Chcę podłączyć światła do jazdy dziennej tak aby włączały mi się razem z oświetleniem wnętrza samochodu.

Okazało się że do świateł wewnątrz pojawia się minus a nie plus jak to jest zazwyczaj. Swiatla dzienne mam już podłączone pod stacyjkę pod plus więc by mi to razem nie działało. Może mi ktoś pomoc jak rozwiązać ten problem ? Będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Edytowane przez kamilkostana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować wyciąg z przepisów w Polsce.

 

" Świateł dziennych można używać zamiast obowiązkowych świateł mijania w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, od świtu do zmierzchu. Na kloszu lampy musi widnieć oznaczenie RL.

Światła dzienne muszą być zainstalowane:

Symetrycznie względem osi pojazdu

Na równej wysokości

Odległość od ziemi do dolnej krawędzi lampy minimalnie 25 cm, od ziemi do górnej krawędzi maksymalnie 150 cm

Odległość między lampami mierzona od wewnętrznej krawędzi musi wynosić minimum 60 cm, chyba że szerokość pojazdu jest mniejsza niż 130 cm - wtedy odległość minimalna wynosi 40 cm

Lampy nie mogą wystawać poza boczny obrys pojazdu lub być zamontowane dalej niż 40 cm od niego

Lampy włączają się automatycznie po ustawieniu urządzenia zapłonowego w pozycji umożliwiającej uruchomienie silnika

 

W przypadku włączenia świateł mijania światła dzienne mają zostać samoczynnie wyłączone. Dodatkowo, w samochodach rejestrowanych po raz pierwszy po 31 grudnia 2009 roku, światła pozycyjne tylne, światła obrysowe przednie, boczne i tylne oraz oświetlenie tablicy rejestracyjnej nie mogą włączać się razem ze światłami dziennymi. W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej."

 

Nie ma tutaj takiego nakazu o którym mówisz.

Edytowane przez kamilkostana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując światła do jazdy dziennej miałem pomysł że będą się już włączały przy otwieraniu samochodu. Może dziwne ale ja tak chce :) Przekaźnik już testowałem. Niestety problemem okazuje się że światła w środku jak gasną to przygasają powoli... a wtedy przekaźnik wariuje... Nie orientujesz się gdzie mogę znaleźć napięcie pojawiające się przy otwieraniu samochodu, bądź włączaniu oświetlenia wewnątrz ale takiego które gaśnie nagle, a nie powoli się zmniejsza ?

 

 

ew. jaki zastosować przekaźnik który nie będzie głupiał przy zmniejszaniu się napięcia?

Edytowane przez kamilkostana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientujesz się gdzie mogę znaleźć napięcie pojawiające się przy otwieraniu samochodu, bądź włączaniu oświetlenia wewnątrz ale takiego które gaśnie nagle

Kontrolka otwartych drzwi na panelu środkowym i każde miejsce w przewodach od czujników drzwi do tej kontrolki.

Zazwyczaj to też "-" i jest tylko wtedy jak drzwi otwarte czyli nadal potrzebne jakieś podtrzymanie na własnych stykach by dzienne nie zgasły, choćby nawet przez przekaźnik podłączone.

Nie mam zamiaru tu dyskutować nad wymyślonym przez Ciebie sposobem i brakiem sensu takiego podłączenia.

Z ciekawości zadam tylko jedno pytanie: co to ma na celu i jaki efekt chcesz w tym przypadku, takim podłączeniem uzyskać???

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatecznie chcę osiągnąć:

idę do samochodu naciskam przycisk alarmu i w tym momencie zapalają już mi się światła do jazdy dziennej, wsiadam jadę, wysiadam z samochodu, zamykam drzwi włączam alarm i światła gasną. i tyle.

 

a że być może zajmie mi podłączanie kolejny dzień to nie ważne, robię to dla siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przemyślałeś opcję otwartego auta, Ty z pasażerką w środku, auto stoi silnik wyłączony, a dzienne świecą bo zamki pootwierane. Dotyczy to także świecenia tych świateł po zmroku.

Czy nie prościej zrobić to tak, jak to już tu wcześniej opisano, że światła dzienne zapalają się po rozruchu silnika, czyli bezpośrednio przed chęcią jazdy, a gasną po jego zgaszeniu??

Jeśli to ma tak działać jak opisujesz i ma to być tylko w czasie jazdy, to wyważasz już otwarte drzwi i sprawę przekombinowałeś.

Chyba lepiej zrobić to już sprawdzonym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chcę żeby się cały czas świeciło, tylko w momencie gdy oświetlenie w środku jest włączone lub gdy uruchomiony silnik.

 

 

 

Gdzie znajduje się w megance ściemniacz oświetlenia ?

Edytowane przez kamilkostana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajduje się w megance ściemniacz oświetlenia ?

 

masz na wprost lewego kolana, jak siedzisz za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) A czy jest możliwość żeby podłączyć się pod napięcie jakie pojawia się do oświetlenia wnętrza, ale żeby ominąć stopniowe ściemnianie(stopniowe zanikanie prądu?) ? Jakąś krótką poradę bym poprosił... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na siłę świerzbi Cię poszukiwanie nowego UCH zgodnego z tym co masz w aucie i jego podmiana. Że też niektórzy lubią sobie życie niepotrzebnie komplikować.

Podłącz dzienne tak jak w ich instrukcji jest opisane (zapewne gotowy komplet LED-owych chcesz zamontować), a ewentualne podświetlenie drogi do auta po kliknięciu z pilota, (bo nie widzę innej potrzeby takiego działania, by wraz z otwarciem auta świeciły) rozwiąż tak jak kol. meganecoupe02 zaproponował, biorąc sygnał sterujący centralnymi zamkami i zatrudniając do tego przeciwmgłowe przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to w czymś przeszkadza, że jest druga możliwość sterowania zamkami???

Najlepiej jakbyś sam określił co faktycznie chcesz uzyskać zrywając z tą tajemniczością, wtedy jest większa szansa, by odpowiedni sposób podłączenia podpowiedzieć. Na razie to tylko na domysłach się opiera i jest mało konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!