Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

check injection i service


daniel21-83

Rekomendowane odpowiedzi

witam

szukalem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie po uruchomienu auta i po przejechaniu 150-200metrów zapale się check injection+ service a auto zacyna jak gdyby samo przyspieszać tzn lekko dodaje gazu a megi zachowuje się jak bym dał gaz do dechy. Po wyłączeniu auta i ponownym odpaleniu wszzystko wraca do normy. Proszę o jakieś sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Sebulerbin

witam

szukalem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Mianowicie po uruchomienu auta i po przejechaniu 150-200metrów zapale się check injection+ service a auto zacyna jak gdyby samo przyspieszać tzn lekko dodaje gazu a megi zachowuje się jak bym dał gaz do dechy. Po wyłączeniu auta i ponownym odpaleniu wszzystko wraca do normy. Proszę o jakieś sugestie

I jak Kolego poradziłęś sobie z problemem? Mam to samo w silniku 1.6 Podłączył do kompa to niby coś tam na wtryskiwaczu wykazało czwartym. Wymienił mi cewkę, ale niestety problem znowu się pojawił. Tylko że jedna rzecz jaką zauważyłęm... Jak jechalem od mechanika na gazie to mi się kilka razy zaświeciła kontrolka (migała) "Lampka kontrolna układu oczyszczania spalin". W związku z tym wrócilęm do mechanika podpiął pod kompa i znowu niby coś tam z wtryskiwaczem pokazało jak pracował na gazie. Jak przełączyłem na benzynę to ani razu się nie zaświeciło. Kazał mi więc wróćić autem jadąc na benzynie no i póki co nie migała ani razu... Już zgłupialem bo byłem u dwóch mechaników którzy podłączali do kompa, ten drugi wymienił mi cewkę, no ale niestety jadąc na gazie znowu migało. Po przełączeniu na benzynę nie migało (póki co). Czytam info w innych tematach to często uzytkownicy piszą o silnikach diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Miałem identyczne objawy jak kolega daniel21-83.Diagnostyka wykazała uszkodzoną cewkę na 2 cylindrze.Po wymianie cewki problem zniknął.

Edytowane przez Depeszyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!