Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z centralnym zamkiem


Tomek.S

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

problem jest taki że centralny sam zamyka drzwi. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby robił to na zasadzie że otwieramy centralnym i nie otwieramy drzwi klamką. Wtedy ok po chwili powinien zaryglować drzwi. A u mnie jest tak że otworze z centralnego, otworze drzwi i nawet gdy kluczyk jest w stacyjce po chwili rygluje drzwi. Jest to o tyle męczące że trzeba bardzo uważać żeby nie zostawić kluczyków w aucie. Po za tym przy używaniu centralnego, czy to otwieraniu czy zamykaniu nie migaja kierunkowskazy, czy to normalne w Megane z 2001r? Macie jakiś pomysł co może być nie tak i czemu się przyjrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj opcji aktywacji a potem dezaktywacji centralnego zamka. Jak? Przekręć kluczyk na zapłon (bez uruchamiania silnika), przytrzymaj guzik centralnego zamka, (ten na konsoli pod radiem) na stronie otwórz przez około 5 sekund aż usłyszysz gulgot w głośnikach, zobacz co się będzie działo. Jeśli nie będzie zmian zrób to samo ale naciskając opcję zamknij. Jeśli nie będzie znowu żadnych zmian czekaj na podpowiedzi tych co wiedzą dużo więcej ode mnie. Może ten włącznik robi Ci zwarcie?

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź krańcówki przy drzwiach. Tam jest problem. Po prostu nie idzie sygnał do sterownika od centralnego, że otworzyłeś drzwi. I dlatego auto samo się po około 30 sekundach zamyka. Sprawdź czy też się zamyka auto jak otworzysz inne drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro pokombinuje jak radzicie.

 

Sprawdź czy też się zamyka auto jak otworzysz inne drzwi.

Nie wie czy o to Tobie chodziło. W każdym razie wydaje mi się że nawet jak drzwi są "fizycznie" otwarte to centralny i tak zamyka zamek

Edytowane przez Tomek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliście Panowie racje problemem są krańcówki. Szukałem na allegro ale ku mojemu zdziwieniu nie ma krańcówek do Megana. Wiecie może jak z dostępnością w sklepach motoryzacyjnych? Ewentualnie będę starał się dobrać coś podobnego.

 

-------

o kurde faktycznie :) Dzięki fred

Edytowane przez Tomek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!