Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

puki stuki w tylnim zawieszenou


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów. Od jakiegoś czasu mam problem z zawieszeniem a dokładnie z jego eksploatacją, wymieniłem tuleje wahacza z lewej i prawej, wymieniłem sworzeń wahacza z lewej i prawej strony. Stuki ucichły lecz nie do końca coś styka z tyłu auta. Pjechałem do stacji diagnostycznej

w celu sprawdzenia amorków wszystko oki powiedział diagnostyk zajrzał pod auto i powiedział że to mogą być poduszki amortyzatorów i tu rodzi sie pytanie gdzie dokładnie znajdują się te gumy i ile kosztują z tego co widziałem na rysunku to są jakies gumowe tuleje ale są osadzone w amorkach przez nie przechodzi śruba mocująca amorki z ramą. Nie mam pojęcia co to może być może wy mi podpowiecie czekam na wasze odp. Aha amorki z tyłu wymieniałem w czerwcu tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumy kupisz w Tedgumie, ale wątpię żeby to były one. Normalnie to one są razem z amortyzatorem.

Nie ma znaczenia, że wymieniłeś amortyzatory rok temu, sprawdź je. Pozostaje jeszcze tylna belka.

Resztę doczytaj przy wykorzystaniu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem stuków przez prawie 3 miesiące (takie lekkie pukanie na lekkich nierównościach). Diagnosta nic nie wykrył, na szarpakach ok, amortyzatory jak nowe - sprawność ok.80%. Robiłem wszystko, co możliwe do zrobienia (tuleje belki tylnej - wymienione wcześniej więc to nie to, tylna półka, koło zapasowe, narzędzia, zderzak, klapa, zaciski hamulcowe, zdjąłem nawet boczki bagażnika, wyjąłem fotele, ogólnie szukałem wszędzie w tylnej części i nic...).

 

Kupiłem nowe amortyzatory, założyłem i nastała cisza.

 

Zresztą, poczytaj tutaj:

 

http://megane.com.pl/topic/11139-megane-i-ph2-problem-z-belka-tylna/page__st__60

Edytowane przez AndrewW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nowe amorki sprawność w moim przypadku 70% a puka belka też była sprawdzana i mechanik w stacji diagnostycznej powiedział mi że zawieszenie tylna belka jest si to wiecie co powiedział mi że to zderzak i o osłony nadkola maja duży luz i pukają zapłaciłem za to 60 zł :) ale w cenie było sprawdzenie belki. Może to łożyska w tylnich kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś u rodzinki na zjeździe coś mnie tkneło otworzyłem bagażnik klape od zapasowego koła i okazało sie że lewarek ma dość duzy luz oraz koło było za lekko dokręcone. Dokręciłem kolo a lewarek z kluczem lepiej zabezpieczyłem i puki i stuki ucichły dziwna sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy mam pytanko.

Posiadam megane I phII kombi. Hałasowało mi strasznie tylne zawieszenie, podczas jazdy po niewielkich nierównościach pukało dość głośno z prawej strony z tyłu.

Wymieniłem amorki, bo te stare już mocno zużyte były, na SRL. Jakieś 3 tygodnie był spokój, cisza z tyłu i jazda przyjemna. Jednak jakiś tydzień temu zauważyłem znów stuki z tylnej prawej strony. Oglądałem amortyzator nigdzie nie widać żadnego wycieku, ale stuka strasznie, tak samo jak na tym starym. Możliwe to że po miesiącu niecałym już by wysiadł amorek? I akurat znów z prawej strony?

Natomiast lewa strona cały czas idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o tylnej belce.

Właśnie czytałem, znalazłem identyczny objaw i dlatego amorki wymieniłem. Nic tam nie było z tego co pamiętam żeby belka sama w sobie miała stukać.

Więc dlatego teraz pytam czy możliwe żeby pukanie ustało na 2 tyg a później znów się pojawiło, bo amorek coś nawalił. Chociaż jak wcześniej pisałem nie zauważyłem wycieków żadnych i jak go wyjąłem to pracuje jak wcześniej.

 

Sprawdzę w sobotę jeszcze raz dokładnie śruby mocujące i napiszę czy ustało czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!