Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane II - gaśnie przy zmianie biegu


Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

Mam następujący problem. Samochód gaśnie przy zmianie biegu z 2 na 3 jeśli nie zrobi się tego dostatecznie szybko i zdążą spaść obroty, albo gaśnie na 3 jak się wciśnie sprzęgło. Co więcej dzieje się tak przez jakieś pierwsze 5 może 10 min od początku jazdy potem już nie. Odpala zimny i odpala ciepły i tuż po odpaleniu nie ma najmniejszego problemu trzyma obroty równo i nic się nie dzieje. Zimny po odpaleniu ma je odrobinę wyższe, zakładam że wtedy włącza się samoczynnie "ssanie".

 

Przy samej jeździe nie szarpie ani nic, ale np. po 80km jak się stanie na luzie to co jakiś czas określił bym to, że kaszle jakby się miał krztusić ale nie zgaśnie, chociaż obroty mu lekko szarpną w dół, dzieje się tak ok 3-4 razy na minutę, ale tylko po dłuższej trasie po np. 20km czegoś takiego nie.

 

Dawniej miał wymieniane coś w przepustnicy (nie znam się na samochodach więc mogłem to źle nazwać) bo gasł zaraz po odpaleniu. A z obecnym problemem byłem w mechanika który zajmuje się tylko francuzami i był wymieniony czujnik temperatury (czy coś w tym stylu) do "silniczka krokowego"... no ale problem jest nadal.

 

Czasami stanie się na światłach i nawet nie wie ze samochód zgasł (ale tak jest tylko na początku jazdy).

 

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jest jeszcze jedna sprawa.

 

Ja się na tym nie znam, wiec sam tego nie sprawdzę. No a tak trochę głupio że pojadę do mechanika powiem co i jak i powiem proszę sprawdzić to i tamto, bo jest mniej więcej tak jakbym poszedł do lekarza i mu mówił co on ma zrobić, bo już coś podejrzewam.

 

A jakie jeszcze ewentualnie sprawy / czujniki mogą mieć na to wpływ, na te obroty i ten silniczek krokowy, bo może jak zacznę gadać z gościem i zobaczy, że trochę się orientuję w temacie to może w końcu się jakoś dogadamy...

 

Może dodam jeszcze że filtr powietrza (tego dla silnika) był niedawno wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!