Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

woda przeciek i szalejaca elektryka


migdalm

Rekomendowane odpowiedzi

zaczelo sie od zalamanego amortyzatora jako ze zlamany jezdzic sie nie da wiec stala sobie megi na trawniku i mokla (pogoda jaka jest kazdy widzi). po 2 dniach stania postanowilem odwiesc samochod do mechanika wsiadam a tam pod recznym kaluza wody a z oswietlenia kapie woda troche mnie to przerazilo ale nic trudno amor najwazniejszy. jade do mechanika zgasnal zegar a potem juz same cuda zegar sie zaswiecil prawe tylne drzwi przestaly sie zamykac centralnym drzwi sie naprawily szyba od kierowcy zasowac sie nie chce mam pytanie co sie dzieje i czy powodem tych wariacji jest przeciek czy moze to ze polalo mi kiedys troche po przyciskach od zasowania szyb (ale lalo po wszystkich a nie tylko po lewym przodzie a pozostale dzialaja lusterka tez a ten dziad jak sie zatnie to nie ma przebacz)

 

z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% rozszczelniła się antena na dachu. Podobną sytuację miałem trzy lata temu ze swoją megi. Wnioskuje z opisu, że Twoja to Megane I. U mnie niestety skończyło się to wymianą kompa. Woda spowodowała zwarcie w odbiorniku centralnego zamka. Osuszenie nic nie dało - okazyjnie kupiłem kompa, gościu wymienił i wszystko było OK.

Acha i gdzieś widziałem podobny temat na forum poszukaj :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki. u mnie narazie szaleje tylko szyba ale doszedlem do wniosku ze poki sie odsowaja 3 pozostale niema dramatu. mam tylko nadzieje ze komputer nie padnie. a jakies tajne metody na uszczelnienie anteny?? moja koncepcja byla tak by zdemontowac przejechac silikonem i zalozyc z powrotemale nie mialem jeszcze na to czasu wiec parkuje dziada pod dachem :D

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. mam to samo.. znaczy sie cieknącą antene :-/ ale u mnie to przez myjnie.. bo kurcze.. nie moge jej odkręcić!! czy w ogóle jest możliwość odkręcenia jej?? bo w takim razie nie moge na myjnie jezdzic :cry: i musze zasuwac ręcznie. Już raz kleiłem.. ale muszę jeszcze raz spróbować, bo znów sie obluzowałą. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale wydaje mi sie ze najskuteczniej to zdemontowac antenke przejechac silikonem i zamontowac ja z powrotem a co do samego demontażu to straszna buba jezeli oswietlenie nie jest na zatrzaskach to trzeba zdjac podsufitke. tak wiec zaczynam sie zastanawiac czy nie kupic pod kolor silikonu i nie przejechac na zewnatrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migdalm, to da się zdjąć :!: jest dostęp do anteny od środka, bez zdejmowania podsufitki :!: robiłem to. powolutku na spokojnie i wszystko zdemontujesz bez uszkodzenia. Ja miałem oberwany bolec ustalający położenie anteny, (cała podstawa obracała się na boki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mi czasem cieknie przy oświtleniu pod anteną, a czasem od strony kierowcy z okolić śruby mocującej oslonę przeciwsłoneczną. Cieknie mi w dwóch miejscach, czy z jednego miejsca ścieka w dwa miejsca. Co sądzicie? Nie mam ochoty niepotrzebnie wymieniać uszczelki szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka nie ma nic do tego! Szyba jest klejona 8-) tak więc musi Ci ściekać. Szwagier miał to samo i jak się okazało szyba była źle wklejona. Kupiłem klej do szyb, uzupełniłem ubytki i problem z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Musisz mieć antenę która w stopce ma dwa otwory tak jak na poniższym rysunku, oraz kabel antenowy przykręcany do stopki anteny. Wtedy wymieniasz tylko stopkę i bat.

Ponoć w Citroenie/Peugocie są takie same a i cena jest zdecydowanie niższa niż w ASO Renault

Ten link też sie komuś może przydać

http://www.unicon.fir.pl/katalogi/ant_samo...samochodowe.pdf

post-8-1196843518_thumb.gif

post-1-1196843518_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dokładnie taki problem jak w temacie ale .... nie taki sam jak zalozyciel tematu !

Auto scenic 1,9 Dti 98r

Mianowicie mam przeciek ale dokładnie niewiem skąd ponieważ niewidać miejsca przecieku. Jakiś czas temu przypadkowo chciałem się dostać do akumulatora i wyciągłem gumową wycieraczkę z przodu od strony pasażera. Zdziwiłem się bo cała była mokra tapicerka pod wycieraczką :/ jeszcze większe zdziwienie nastąpiło po podniesieniu tapicerki podłogowej gdyż cała podłoga była zalana :/ Cała w przodzie od strony pasażera przy akumulatorze. Napewno z góry nic nieleci bo na gumowych dywanikch odkładała by się woda. Niewiem co jest przyczyną takiej powodzi ale słyszałem że może być to wina nagrzewnicy ale chciałbym zasięgnąć rady od użytkowników rozpoznających problem.

Nadomiar złego ostatnim czasy auto mniej grzeje i dłużej się nagrzewa.

Dodatkowo elektryka zaczeła szaleć: migacze czsami przestają działać, szyba od kierowcy działa niepoprawnie. Te elektryczne niespodzianki działają w sposób niewłaściwy jednocześnie. Do tego kilka dni temu wysiadły mi wycieraczki a dokładniej tylko ten pierwszy najwolniejszy poziom a inne działają prawie normalnie. Prawie ponieważ od czasu do czasu zapodając drugi poziom szybkości wycieraczek (na ten czas najwolniejszy) przestają działać po ok 30 sekundach zatrzymując się na środku szyby. Dopiero kolejne działania "wyłączenie i ponowne włączenie" poziomu szybkości wycieraczki poprawia ich działanie.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lokimp, Przerabiałem ten problem odpływy wody z podszybia nie działają!! Za niski poziom kratki od powietrza i woda przelewa się do wentylatora!!! MUSISZ zdemontowac wentylator!!!!!!!!!!!!!!!!!! w moim było z 0,5litra wody!!!!! :shock: :shock: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!