Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Opis przekaźników w skrzynce UHC


brasilex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem całe forum, ściągnąłem schematy bezpieczników i przekaźników ale nigdzie nie ma opisu wlutowanych w płytkę przekaźników. Czy ktoś widział kiedyś taki opis lub kojarzy od czego są przekaźniki tak jak na załączonej fotce od 1-8 ?

post-37158-0-71981300-1318343862_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w ogóle jest od megany?

Zajrzyj do załącznika, mam tylko coś takiego.

przekaźniki.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to z megany, w moim staraszym sceniolu tez jest taki UCH

bezp3.jpg bezp4.jpg

Pierwsza fotka to te przekaźniki z wcześniejszego załącznika, a druga to strona wtyczek i przekaźników specjalnych widoczna i opisana w pdf-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganecoupe02 w tym pdf-ie niestety nie ma rozpiski tych przekaźników. Szukałem we wszystkich dostępnych mi materiałach. Jest rozpiska/ki każdego bezpiecznika i pina we wtyczkach UHC, natomiast całkowity brak jest rozpiski przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za chęci. Trzeba by każdy pin sprawdzić i po ścieżkach na płytce co jest do czego, ale te schematy w pdf są do jakiejś innej wersji wyposażenia ja mam dużo więcej wtyczek przychodzących do UHC niż na tych rysunkach, a zbyt wiele wyposażenia mi nie działa żeby dojść metodą prób i błędów (wycieraczki, kierunki, wyświetlacz radia, szyba kierowcy, halogeny, central zamek). No nic trzeba wymienić całą skrzynkę.

Ps. wiem że było o tym wiele tematów o tym ale jest tyle różnych opinii czy jak wymienie skrzynkę na nową a teraz mam zdjęte immo ( z tego co sprawdziłem odcięte przewody i cos nakombinowane przy komputerze silnika, jakieś obejście) to odpali mi motor?

 

Tak na marginesie auto kupione niedawno a już przez ta elektrykę mam go dość :) Miałem już kilka aut ale głównie japońskie, tam takich problemów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Megane I PhI jest 9 różnych schematów, w żadnym nie ma opisu tych przekaźników. Opisane są wszystkie wtyczki pin po pinie nawet z kolorami wtyczek, ale nie ma słowa z opisem przekaźników. Muszę jednak przyznać, że wszystkie są bardzo podobne. Nie analizowałem tego dokładnie.

Możliwe, że pomoże wymiana przekaźników(są lutowane).

Podpowiem, że analizując poszczególne obwody na podstawie schematów możesz dość, jakie obwody te przekaźniki włączają. Niestety nie powiem, że np. nr1 (z Twojej fotki) jest np. od CZ. :)

Najlepiej poszukaj UHC z dokładnie takim samym nr OEM, wiem, że będzie to dość trudne.

Poszukam jeszcze może coś znajdę, ale nie obiecuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!