Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG do 2.0 16V


DARREK

Rekomendowane odpowiedzi

To co mogłem to zrobiłem, nawierty są od dołu, tak więc dostęp b. utrudniony. Foty robione telefonem na szybko.

 

Super dokumentacja i bardzo dobre zdjęcia! Szukam dobrego gazownika w okolicach Leszna - mam identycznego Scenica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka drobna rada, zmień to rozszerzenie na wężu które potocznie zwane jest filtrem, bo akurat ten nie filtruje praktycznie nic. Polecam fl-03 w tym miejscu bedzie fajnie pasował, wystarczy ustawić identyczne ciśnienie (zmieni się ze względu na opór filtra), hanki pożyją dłużej, bo chyba tylko wtryski brc lubią olej w sobie :-) ile już przelatałeś na lpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Super dokumentacja i bardzo dobre zdjęcia! Szukam dobrego gazownika w okolicach Leszna - mam identycznego Scenica.

Dzięki, póki co nic się nie dzieje :-) tak więc nie narzekam.

Taka drobna rada, zmień to rozszerzenie na wężu które potocznie zwane jest filtrem, bo akurat ten nie filtruje praktycznie nic. Polecam fl-03 w tym miejscu bedzie fajnie pasował, wystarczy ustawić identyczne ciśnienie (zmieni się ze względu na opór filtra), hanki pożyją dłużej, bo chyba tylko wtryski brc lubią olej w sobie :)

to dopiero po "zimie" podziałam :) dzięki za info.

ile już przelatałeś na lpg?

Dzisiaj minęło 3500km

Czasami gdy jest zimno, a silnik się nie nagrzeje, to czuć lekkim zawiewem lpg.

 

Dodano: 07 cze 2012 - 13:44

do dziś przejechane 9800 i gaz ma się świetnie. Gra i buczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja dośc długo waham się z zagazowaniem mojego SCENICA 2,0 z 1998r. Słyszałem opinie ( choć nie na tym forum), że te silniki nie za bardzo lubią gaz.

Edytowane przez meganecoupe02
poprawiłem błąd ortograficzny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki 2.0 115km 8V stosowane w meganach i scenicach to Najlepsze silniki do zagazowania jakie tylko mogły istnieć tylko należy pamiętać o regularnym sprawdzaniu świec, kabli zapłonowych i luzu zaworowego czyli normalne prace przy silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o ile wachałem się z ZAGAZOWANIEM - przestaję mieć obiekcję !!!! Jeżeli nie sprzedam go, bo wystawiŁem go do sprzedaży, to będę musiał go ZAGAZOWAĆ, bo żona dojeżdża nim do pracy i benzynki trochę wypala. Jaki obecnie jest koszt założenia PLG do mojego SCENICA ?

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie, W okolicach Radomia sekwencja około 1,800 / 2,500 zł, bliżej Warszawy to nawet 3 000 zł, z małą poprawką, bo jeśli chcesz butlę toroidalną (we wnękę koła zapasowego), to jest ona droższa od cylindrycznej o około 100 zł.

Nie zakładaj jednak tam gdzie taniej, ale tam gdzie mają dobrą opinię, rozpytaj w okolicy.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobry gazownik, to do silnika 8 zaworowego można zwykłą i o ile kolektor wydechowy nie jest plastikowy. Ale jeśli kolektor jest plastikowy lub silnik 16 zaworowy to tylko sekwencja, lub teraz są jakieś nowsze instalacje, ale te to ponad 5 kółek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencji mi się nie opłaca zakładać, bo autem dojeżdża żona do pracy około 10 kilometrów dziennie. Tak więc pozostaje zmienić na mniejszy, bo kiedy ten gaz się zwróci przy tak małych przebiegach ? Tak więc pozostaje sprzedaż :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!