Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mokra cewka, jak wysuszyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

prawdopodobnie w wyniku mycia samochodu myjka ciśnieniowa woda dostała się do jednej z cewek. Wykręciłem wszystkie cewki, jedna z nich była mokra (prawa patrząc na silnik). Szmatką osuszyłem cewkę oraz gniazdo, w które wchodzi. Przejechałem się w celu sprawdzenia, jednak samochód nadal przerywał przy przyspieszaniu (takie były pierwotne objawy). Wyciągam tą samą cewkę, a ona znowu mokra. Stąd moje pytanie: jak osuszyć dobrze to gniazdo? Tam prawdopodobnie zgromadziło się dość dużo wody.

 

pozdrawiam,

Łabędź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, spróbuję, gdy zajdzie potrzeba. Wyjąłem cewkę i zostawiłem puste gniazdo na ciepłym silniku. Cewkę wyciągam już suchą, ale wyczuwam jeszcze delikatne szarpnięcia. Mam natomiast inne pytanie:

 

Czy cewka psuje się powoli (długotrwały, postępujący proces) czy pada i natychmiast przestaje działać? Od jakiegoś roku obserwuję lekkie trzęsienie się silnika przy konkretnych obrotach (jakieś 1000-1200 obr./min.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja miałem podobne objawy. tzn silnik przerywał przy zwiększaniu obrotów. Jednak od wczoraj nie da sie jechac, bo z kazdym nacisnieciem pedalu gazu, silnik sie dlawi i gasnie.

Mamy pytanie czy to sa objawy walniętych cewek czy gdzie indziej tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Podepnę sie pod temat. Jakeś 3 miesiące temu jak byłem w PL na wakacjach w nocy była ogromna burza obfita w deszcz. Auto stało pod dość sporą górkę. Rano musiałem jechać do sklepu i po przejechaniu 2km auto zaczęło się dusić, straciło na mocy, z tłumika było czuć benyzne. Mam w Polsce rodzinnego mechanika ale ten już był spakowany na wyjazd nad polskie morze (też scenic'iem)więc nie miał czasu na to patrzeć. Zadzwonił do kolegi 3domy obok że przyjade bo coś się dzieje z autem, a ja za 2 dni mam wracać do Czech. Wiec pojechałem. Wykręcili świece i też ta pierwsza jak u kolegi w pierwszym poście mokra. Na świecach sie zrobił dziwny biały szlam. Cewki wysuszyli, komry na świece wyczyścili, dali nowe świece i auto jak "nowe". Parę dni temu pojechałem na automatyczną myjnie i po wyjechaniu i ujechaniu może 1 km to samo. Więc już wiedziałem co robić, Znowu 1 cewka mokra przy gumie co nachodzi na świecę. Wysuszyłem i jest OK. Nie wiecie którędy a woda się tam dostaje? Sprawdzałem wyciszenie silnika pod oknem i jest suche. Następna sprawa. Miesiąc temu złapałem gume. Wyciągam zapasówkę i była do połowy zalana wodą. Macie może jakiś rysunek na któym będą pokazane kanały odprowadzające wodę? Coś się gdzieś przytkało. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, którędy woda dostaje się pod maskę.

Co do wody dostającej się do cewek, znalazłem w sieci rady w stylu: założenie oringów kupionych w sklepie z częściami do traktorów :) Mój samochód (sprowadzony z Włoch) miał cewki uszczelnione silikonem. Przy ostatniej wymianie świec mechanik usunął stary silikon i nie uszczelnił ponownie - stąd nagle u mnie pojawił się ten problem.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Ja mam nadkola i plastiki pod silnikiem. Wszystko org. Normalnie nawet przy większym deszczu nie ma problemu. Wydaje się mi jednak że mam coś zapchane (kanaliki) bo w bagażniku też sie zbiera woda. Najlepsze jest to, że cała wykładzina w bagażniku jest sucha. Dopiero ta gąbka pod jest troche mokra za siedzeniem z tyłu. Co do cewek. Nad tą mokrą cewka jest śrubka która czyma dwa plastikowe kryty. Patrzyłem czy aby jej ktoś nie przykręcił przez karoserie ale nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wody w bagazniku, to sprawdź odpływy szyberdachu jeśli posiadasz.

Przypomniało mi się jeszcze, że w jajku (jajko to wersja I, wersja II to kanciok :) chlupotała mi woda, dopiero demontaż plastików podszybia pokazał mi, że miałem tam pokaźne jezioro, polecam sprawdzić i ewentualnie przeczyścić kanały odpływowe przy podszybiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Co do wody w bagazniku, to sprawdź odpływy szyberdachu jeśli posiadasz

WŁaśnie posiadam 2 szyberdachy. Gdzie są te odpływy? Jeszcze jedno. Zauważyłem że ostatnio starczy troche wilgoci na zewnątrz i mam zaparowane wszystkie okna dookoła. Pomaga dopiero włączenie nawiewu przedniej szyby przy którym automatycznie sie włącza klima. Gdzie szukać odpływów od szyberdachu? Ale tu już chyba temat do innego działu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!