Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Układ wydechowy - dziura w tłumiku i zapach spalin przy silniku


uw4g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem z wydechem w mojej Renówce zaczął się w momencie, gdy zaczałem słyszeć dość charakterystyczne buczenie podczas jazdy powyżej 80 km/h. Wyeliminowałem problem z opadającym tylnym nadkolem na opone, została tylko duża dziura na rurce (tej najrkótszej) już na końcu, w miejscu łączenia się z tłumikiem. Pierwsze pytanie: czy dziura w tej ostatniej rurce może powodować buczenie podczas jazdy?

 

Problem jednak narastał dalej, zacząłem czuć spaliny w kabinie podczas gdy nawiew włączony jest na zaciąganie powietrza z zewnątrz. Po otworzeniu pokrywy silnika a nawet przechodząc koło auta (oczywiście gdzieś z przodu lub boku) czuć spaliny. Pytanie drugie: czy to świadczy o problemie z miejscu łączenia się silnika z wydechem, być może plecionka? Czy po prostu spaliny z tyłu dostają się pod karoserie i krążą między innymi do kabiny?

 

W tej chwili muszę jeździć na obiegu wewnętrznym przez co mam problem z odparowaniem szyb rano. Planuje pojechać na stacje diagnostyczną i dokładnie sprawdzić czy coś dzieje się przy silniku i zamierzam kupić od razu części: ktoś zna dobre miejsce do kupienia części we Wrocławiu?

 

Z góry dziękuje za pomoc Jeżeli umieściłem posta w żlym miejscu to proszę o wyrozumiałość, mój pierwszy post na tutejszym forum :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, to jest lekka przesada!

Czy uważasz, że ktoś powie Ci co dolega Twojemu autu, nie widząc go :) Znajdź kanał, najazd czy inny podnośnik, który umożliwi podniesienie samochodu do góry i oglądniecie go od spodu. Latarka w dłoń i pod auto, obejrzeć dokładnie cały układ wydechowy, od kolektora wydechowego, po końcówkę wydechu.

Tak - będzie buczeć jak będzie dziura w układzie wydechowym

Tak - będzie buczeć jak plecionka ulegnie uszkodzeniu

Tak - będzie śmierdzieć spalinami przy nieszczelności ewentualnie przy pękniętym kolektorze wydechowym.

Niekoniecznie musisz jechać do ASO, wystarczy warsztat, który zajmuje się wydechami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

P_r_z_e_m_o - nie no jasne, myślałem, że masz takie zdolności i będziesz wszystko wiedział... Poza tym aby ułatwić odpowiedź na przedstawione tam pytania, starałem się dość dokładnie opisać sytuacje, zresztą za konkretne odpowiedzi dziękuje. Jak masz zły dzień to nie wyżywaj się na forum.

Dla twojej informacji zaglądałem pod auto, tylko chciałem się upewnić w tym co trzeba tam wymienić a najważniejsze: czy jak wymienie luki w wydechu to przestne słychać buczenie.

 

Dodano: 02 lis 2011 - 14:19

Dla zamknięcia tematu - plecionka okazała się przelalona i jej wymiana pomogła na zapach spalin w aucie. Dziura w ostatniej części tłumika pomogła na buczenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!