Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

terkotanie w trakcie działania nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Jestem posadaczem renault scenic I ph. II z końca 2002r. z silnikiem 1.6 16V klimatronic. Od jakiegoś czasu w czasie działania dmuchawy słychać terkotanie. Jest ono szczególnie słyszalne gdy są wolne obroty a wydaje się cichnąć gdy obroty się zwiększą. Mam też wrażenie, że przy niektórych położeniach samochdou (np. przy jeździe lekko pod górkę również to terkotanie się trochę uspokaja. Mam w związku z tym pytanie:

 

1) Czy przyczyną może być silnik wiatraka nadmuchu?

 

2) Czy w modelu z klimatronic silnik ten można samodzielnie wymontować czy też trzeba wcześniej opróżnić klimatyzację z czynnika chłodzącego? W podręczniku Haysa podane jest że dla modeli z klimatyzacją dla zdemontowania wiatraka trzeba ponoć opróżniać klimatyzację.

 

3) Czy ktoś może demontował ten wiatrak. Proszę o jakieś wskazówki praktyczne jak to zrobić. Może po prostu jest on zanieczyszczony i wystarczy go oczyścić i dać np. WD40 lub coś takiego?

 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!