Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem który przerasta mechaników. Ucieka mi gdzieś przez nieszczelność układu czynnik chłodzący w Scenicu II dCi. Napełniano mi już układ czterokrotnie czynnikiem z kontrastem i raz gazem ale nie można znaleźć w ultrafiolecie żadnej nieszczelności. Wymieniłem nawet piezostat i problem trochę sie zmniejszył. Przedtem po nabiciu układu klima działała przez okres dziewięciu dni a po wymianie piezostatu i ponownym nabiciu układu klima działa przez trzydzieści dni. Cz ktoś z Was miał może podobny przypadek? Gdzie najczęściej dochodzi do nieszczelności? Dodam jeszcze, że autko jest z 2007 roku i nigdy nie miało żadnej stłuczki. Mechanicy sugerują wymianę chłodnicy klimatyzacji ale tą metodą można wymienić całe auto. Pomocy! Będę wdzięczny za każdą sugestię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piezostat

Presostat, albo czujnik ciśnienia czynnika klimatyzacji.

Niech sprawdzą zawory do napełniania układu i oczywiście ten pod czujnikiem. Poza tym muszą sprawdzić wszystkie rurki, parownik i skraplacz również. Jak ukłąd był nabijany z markerem to musi być widać gdzie ucieka. O sprężarce też trzeba pamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Jakiś czas temu pisałem o piskach w klimie(mam meganke 1.5 dci 2007 klimatronic)i po 2 wizytach u mechanika okazało się że uchodził czynnik!1- jak go było ok. połowy to słychać było dziwny odgłos!2- po ponownej wizycie rozebrano połowę przodu i zlokalizowano(wpuszczono jakiś płyn) na łączeniu tej grubej aluminiowej rury z parownikiem(na kołnierzu) była skorodowana warstwa alu. po wymianie tej rury(350 zł dostępne tylko w serwisie-tak mi powiedziano) wszystko wróciło do normy! Tak więc chyba musisz znaleźć takiego fachowca który nie będzie wymieniał bez sensu po kolei części tylko rozbierze trochę więcej i poszuka dziury!

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!