Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

cieknący płyn chłodniczy


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze to witam serdecznie , jestem tu nowy więc jeśli coś nabroję to proszę o wybaczenie :)

Piszę ponieważ w mojej Megance 1.4 16v 1999r pojawił się wyciek płynu chłodniczego, Historia zaczęła się tydzień temu kiedy to zauważyłem znaczy ubytek płynu w zbiorniczku jednak pierwotnie śladów na ulicy nie było. Dolałem więc Petrygo i od razu pojechałem do mechanika, który stwierdził, że nic nie widzi i żeby pojawić się jak płyn ponownie zacznie uciekać. Od tego czasu (około tygodnia) płyn utrzymywał się na równym poziomie, aż do dzisiaj... Rano pojechałem w około 40 km trasę, wróciłem i po około 40 minutach zauważyłem plamę pod samochodem i pusto w zbiorniczku. A tak to wygląda na zdjęciach...

 

 

imag0810.jpg

imag0811.jpg

 

 

ponownie dolałem płynu i ponownie mechanik nic nie zauważył bo płyn nie ucieka... Wychodzi na to że ucieka dopiero jak silnik stygnie...

Może miał ktoś podobny problem? proszę o sugestie..

dziękuję i pozdrawiam

 

Zapamiętaj sobie, że fotki wkleja się tak aby były wyświetlane w poście.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację dot. fot- zapamiętam :) ja też podejrzewałem pompę wody, ale dziwi mnie fakt że np teraz nic nie ubyło , nic nie leci i jest sucho... czy jakby była walnięta pompa to wycieki nie byłyby stałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie! Przyszło mi do głowy, że rozszczelnienie może być jeszcze na o-ringu rury od termostatu do pompy wody. Znajduje się ona pod wtryskami, taka metalowa rurka średnicy ok 3 cm. Koniec jest za alternatorem. Rozgrzej silnik tak, żeby uruchomił się wentylator, wyłącz latarka w dłoń i obserwuj.

Dojście jest fatalne, spróbuj wsadzić tam rękę. Jeżeli stamtąd cieknie to powinno być widać/czuć, płyn chłodniczy jest tłusty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa to ok 100-150 zł, zerknij na allegro, do tego pasek rozrządu, jakieś 60-100 zł.

Zastanawiam się czy nie warto przy okazji wymienić całego rozrządu.

Koszt robocizny ten sam, ale komplety rozrząd (markowy) to ok 350-400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że rozrząd był wymieniany niecałe 20 tys km temu, łącznie z pompą, a wymieniane było w grudniu zeszłego roku...więc nie wiem czy jest sens wymieniać rozrząd. póki co mam nadzieję że to nie pompa...być może to jakaś pierdoła- oby ,póki co sprawdzałem i śladu wycieku nie ma, mimo że samochód jeździł po dolaniu jakieś 2 godz i stoi już 5 godz.-poziom w zbiorniczku się utrzymuje. Dziwny przypadek :) raz leci a raz nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj wszystkie połączenia, szczególnie wszystkie rury gumowe. Zwróć uwagę czy nie są sparciałe. Zaopatrz się w latarkę i papier toaletowy. Świeć latarką i wycieraj przewody papierem. Jak będzie wyciek papier będzie mokry. Zwróć uwagę na wszystkie opaski zaciskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli by to miała być pompa, to nawet lepiej że teraz. Jest chyba gwarancja jeszcze. A jeśli to rura, o której pisał P_r_z_e_m_o, to za podobna do mojego starszego sceniola za podobną, nówkę płaciłem 25zł. Nie wiem czy w benzynce jest podobna ale cena nie powinna znacząco od tej odbiegać.

To chyba coś takiego i skoro jest to metalowe, to może wystarczy tylko oring wymienić.

http://moto.allegro.pl/renault-scenic-1-4-16v-rura-kolektor-wody-i1869813653.html

Miejsce mokre pod autem, na podwoziu, odpowiadałoby umiejscowieniu tego kolektora płynu.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!