Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gong z BMW do MEgane !


SZYLO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Kupiłem sobie na allegro taki gong od bmw

 

 

I teraz pytanie jak zrobić sygnał niezapiętych pasów dopiero po ruszeniu samochodu ? Mam kontrolkę niezapiętych pasów ale ona się zapala automatycznie z włączeniem zapłonu, może sygnał z czujnika halla w to włączyć, ale jak to zrobić ? proszę o pomoc

 

A i jeszcze jedno do czego pasowałyby dźwięki tego gonga ;) Tak myślę że ten pierwszy przerywany najlepiej pasowałby do niezapiętych pasów ;) jeden dźwięk ten ciągły chcę podpiąć pod ciśnienie oleju bo ostatnio jadąc Megane rozwaliłem miskę i jechałem bez oleju 4 km, śłońce raziło i nawet nie widziałem palącej się kontrolki ciśnienia oleju i musiałęm wymieniać cały silnik ;/ łączny koszt 1300 zl

 

Wiem że będziecie się śmiać że chce włączyć tak uciążliwą funkcję jak dźwięk niezapiętych pasów, ale mi nie jest do śmiechu jak dostaje 2 razy w miesiącu mandat za pasy ;/

Edytowane przez SZYLO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi nie jest do śmiechu jak dostaje 2 razy w miesiącu mandat za pasy ;/

Tak pomijając cała resztę (w sumie czujnik awarii jest niegłupim pomysłem) to BEZ JAJ, przecież czujnik działa tylko na pas kierowcy więc jak można zapomnieć go zapinać?

 

Szkoda, że nie ma osobnego sygnału SERV lecącego do licznika (sygnał jest z kontrolek sygnalizujących gdzie jest błąd) bo mógł byś jakoś do niego się podpiąć, wtedy piszczało by tylko podczas testu zegarów i przy każdej awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podłącz pod światła (mijania lub do jazdy dziennej, jeśli posiadasz takowe)? W sumie jak za to nie dostajesz mandatów (czyli pamiętasz o nich), to mogło by być tak, że włączasz światła i jak nie masz zapiętych pasów, zaczyna pikać. Tylko zrób to przez przekaźnik, co by nie zabierać prądu ze świateł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreciq dobrze gada (polać mu), ewentualnie przyszedł mi do głowy jeszcze pomysł z przewodem wzbudzenia.

Nie praktykowałem tego, ale niektórzy podpinają przekaźnik do przewodu wzbudzenia i... tutaj właśnie teraz nie pamiętam... chyba masy i po rozpoczęciu ładowania przekaźnik jest załączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest kontrolka niezapiętego pasa kierowcy, więc po co w to jeszcze kontrolkę drzwi mieszać??

A skoro już się bawić i szukać to na maxa, jest też impuls powodujący zamkniecie drzwi po przekroczeniu szybkości 10km/h. Może by to zatrudnić do przypomnienia o niezapiętych pasach?? Nie stresowałoby zaraz po zapaleniu silnika ale dopiero w czasie rozpoczęcia jazdy czyli tak jak jest to w M/S II zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może podłącz pod światła (mijania lub do jazdy dziennej, jeśli posiadasz takowe)?

 

 

Całkiem dobry pomysł, a zastanawia mnie jedno skąd biorą wycieraczki sygnał o prędkości auta ? mam tak że na trybie szybkim wycieraczek zwalniam prędkość do zera wycieraczki same automatycznie zwalniają do cyklu przerywanego hmmm...?

 

Jakie pada napięcie na licznik prędkościomierza, wie może ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał leci z czujnika do UCH i to UCH wszystko załatwia.

Niestety UCH nie podaje tego sygnału nigdzie na zewnątrz, jedyną jego namiastką jest zamknięcie drzwi.

 

Można by ewentualnie wykorzystać przekaźnik stabilny (zachowujący położenie po zaniku sygnału) sterowany polaryzacją, podpiąć do niego sygnał z kontrolki pasów i podpiąć do brzęczyka.

W momencie jak drzwi się zamkną to przekaźnik jest wysterowany i jeśli nie zapiąłeś pasów to zaczyna się brzęczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak ten sygnałz czujnika wysterować żeby załączył mi np. przekaźnik małej mocy taki 0,6 a, wiem że czujnik wytwarza napięcie narastające z prędkością jazdy, jutro coś pokombinuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!