Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tlumik srodkowy a ogrzewanie


Outlaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie dotyczące wpływu tłumika środkowego na funkcjonowanie ogrzewania. Jakiś czas temu dobiegl konica czas dzialania mojego tlumika srodkowego, mniej wiecej w tym samym czasie zauważyłem, że nie działa ogrzewanie. Myslałem, że po prostu wcześniej nie zauważyłem tego, że ogrzewanie nie działa bo dopiero zaczał się "okres grzewczy". Z braku czasu i funduszy postanowiłem to odłożyć, a priorytetowo potraktowałem tłumik. Dzisiaj wymieniłem tłumik środkowy i w drodze z warsztatu zauważyłem, że ogrzewanie jakby zaczeło działać. I tutaj pojawia się moje pytanie:

- czy tłumik środkowy może w jakiś sposób wpływać na działanie ogrzewania?

 

a przy okazji polecam serwis tłumików we Wrocławiu na ulicy Nasiennej 35, wymienili mi tłumik środkowy w 15 min i skasowali jedyne 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie jedno z drugim nie ma związku.

Teoretycznie jednak, zabiegi i sposób wymiany elementów wydechu mógł spowodować jakieś poruszanie silnikiem, a co za tym idzie przewodami gumowymi chłodzenia oplatającymi silnik i biegnącymi w kierunku przegrody i dalej do nagrzewnicy. Mogło to spowodować migrację powietrza z tych przewodów w inne miejsce układu, jeśli było coś zapowietrzone, lub poprawę ich drożności przy zamuleniu tych przewodów i nagrzewnicy, co w starszych modelach jest częstą przypadłością.

Skoro poprawiło się tylko nieznacznie, to przypuszczam, że zimą i tak będzie zimno w aucie.

Może warto pomyśleć nad przepłukaniem układu i nagrzewnicy jeszcze przed nadejściem mrozów??

Odpowiednie, opisujące zakres czynności tematy są już na forum.

Opinię o warsztacie możesz umieścić w odpowiednim podzielonym na województwa dziale. Info i referencje będzie łatwiej znaleźć jak w tym temacie.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka i wyczerpującą odpowiedź. Myślę, że jeszcze tydzień poczekam z płukaniem układu i wymianą płynu i zobacze jak będzie sie sprawowało ogrzewanie rano w drodze do pracy. Pewnie w przyszłym tygodniu się tym zajmę. Dam znać jak się sprawy potoczyły, aby pozostały zapiski dla potomności. Pozdrawiam i życzę miłego długiego weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!