Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mandat a jego spłata


Mientex

Rekomendowane odpowiedzi

Zyga, nie strasz ! :D

US za 100 zł z mandatu nie będzie blokował konta bankowego, to nie te "pieniądze" ;)

US przede wszystkim sprawdzi czy delikwent pracuje i gdzie. Jeżeli znajdzie wyśle nakaz zajęcia do pracodawcy z kopią do sprawcy.

Jeżeli ktoś nie pracuje to odpowiedni nakaz płatności US oczywiście wyśle tylko do sprawcy. Możesz ten nakaz zapłacić lub czekać do momentu rozliczenia podatku, wtedy ściągną odpowiednia kwotę i po sprawie.

Jeżeli nie rozliczasz się z US to oni spokojnie poczekają aż się będziesz rozliczał, ale nie dłużej jakiś określony czas, nie wiem jaki, bo nigdy tak długo nie czekałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, nie wchodzę w dyskusje, ale jeszcze raz się powtórzę, zależy od regulaminu w danym Urzędzie Skarbowym. W naszym regionie blokują całe konto, aby Cię zmobilizowć, abyś przyszedł i wyjaśnił. Nie wiem czy tak jest w całej Polsce. Nie będę pisał gdzie pracuję, wtajemniczeni wiedzą, ale to są fakty z mojego terenu. Sam jestem zdziwiony, ale ludziska przychodzą do mnie do pracy, ...panie bo mi kartę... kto... bankomat...panie to banku (w skrócie). A potem gość wraca i opowiada z przeprosinami. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To macie koszmarną skarbówkę, w Warszawie nie spotkałem się nigdy z blokadą konta, ot po prostu zamiast zwrotu podatku przychodził list o ściągnięciu :D

Mandat niestety w naszym pięknym kraju można dostać w każdej chwili, ja 2 razy oberwałem za debilnie umieszczone znaki (1 jakoś ponad 3m nad ziemią).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym regionie blokują całe konto, aby Cię zmobilizowć, abyś przyszedł i wyjaśnił.

Jest to niezgodne z prawem.

Wystarczy odpowiednia skarga i skończy się samowola.

To nie jest widzimisię US, tylko zapis w ustawie.

Art.86a Wstrzymanie wypłat z rachunku na skutek zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego

§ 1. Wskutek zajęcia wierzytelności z rachunku bankowego, bank wstrzymuje wszelkie wypłaty z zajętego rachunku i niezwłocznie zawiadamia o zajęciu wierzytelności z rachunku bankowego inne oddziały banku, inne banki, placówki pocztowe i inne podmioty uprawnione do dokonywania wypłat zobowiązanemu z zajętego rachunku. Zajęcie nie dotyczy kwot wolnych od egzekucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj z policjantem się wykłócałem w sprawie stawania na miejscu dla inwalidów, taka sytuacja:

Moja babka 1 grupa inwalidzka i ciotka 2 grupa inwalidzka , babcia porusza się o 1 okuli jest po operacji biodra nogi i oka wszystko ostatnich 6 miesięcy, ciocia porusza się na dwóch o kulach czeka na operacja obu stawów biodrowych i kolan. Podjeżdżam pod cmentarz paruje na miejscu na inwalidy ze względu na to że praktycznie nie chodzą a z tego miejsca jest znacznie bliżej no i było wolne (policjant stoi z boku i widzi co się dzieje) one wyszły cioci trzeba pomóc zamknąłem auto i poszedłem z nimi na cmentarz zachodzę z powrotem a za wycieraczką "Wezwanie na komendę Policji" w celu przeprowadzenia dochodzenia dlaczego stanąłem miejscu dla inwalidy długo się nie zastanawiając do domu babci wziąłem odpowiednie dokumenty i na komisariat zajeżdżam pokazuje wezwanie gość prawi mi morały i że ma już dla mnie wystawiony 500zł mandat ja się pytam z jakiej racji skoro przewoziłem 2 osoby nie pełnosprawne i mogę stanąć na takim miejscu dodając że cale zajście widział policjant który siedział przy biurku na przeciwko wszystkie dokumenty z opieki społecznej i zus mu rzuciłem poczytał gdzieś podzwonił i stwierdził, że nie muszę płacić... Ja się ustosunkowujecie do tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta parkingowa jest dokumentem uprawniającym osoby niepełnosprawne do parkowania na miejscach specjalnie wydzielonych i przeznaczonych dla tych osób. Mandat w tym przypadku wystawiony teoretycznie słusznie. Dziwi jedynie postępowanie policjanta, który twierdzisz widział zajście - powinien odstąpić od wypisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś stanął na miejscu dla inwalidy i wysiadają osoby niepełnosprawne widać. Tym bardziej, że policmajster stoi sobie obok i nie reaguje. Pewnie brakowało mu zezwolenia.

Ale to, że inni stają gdzie popadnie tego już nie widzi. Normalka.

Zastanawia mnie tylko dlaczego od razu nie podszedł i nie zwrócił uwagi tylko wezwanie zostawił za wycieraczką ?

Złośliwość czy nadgorliwość? Trudno to ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie może jakie są konsekwencje niezapłacenia takiego mandatu w terminie 7 dni

ja zapłaciłem po dwóch miesiącach, ponieważ przysłali pismo/ponaglenie, że zalegam i muszę zapłacić w terminie 7dni. Na moje to można czekać, aż się sami przypomną, bo przecież zapomnieć to rzecz ludzka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkaba, mogło być tak, że w międzyczasie, zmienił się policjant tam stojący, ktoś do niego podszedł, zwrócił mu uwagę, ten nie zauważył abyś miał za szybą lub innym miejscu widoczną tabliczkę "inwalida" i po temacie. Mam nadzieję, że nie przyjąłeś tego mandatu, w tym przypadku sprawa powinna zostać skierowana do Sądu, a tam także pracują różni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merkaba, ale pewnie za szybą nie miałeś odpowiedniej karteczki z zezwoleniem. Niestety logika u części krawężników to pojęcie abstrakcyjne lub chcą się wykazać (zapracować na premię) i robiąc to w taki sposób jak w Twoim wypadku odpada im dyskusja z kierowcą.

 

Właśnie to jest głupie w naszym kraju, że tam gdzie trzeba to mandatów nie ma lub są za małe, a gdzie nie potrzeba to ich pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ta karta do parkowania jest w toku wyrabiania (wiadomo jak to jest w Polsce ty w urzędzie natychmiast a urząd tobie pół roku).

Ale wszystkie dokumenty są, że one niepełnosprawne, że jest decyzja na kartę też jest i to wszystko wręczyłem i nie musiałem płacić.

Całe zajście widział 1 policjant ale na komisariacie obsługiwał mnie ten 2.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak nie ma gorszej organizacji w Polsce niż straż miejska

W celu zaoszczędzenia nerwów ogółu pominąłem tę jakże wybitnie błyskotliwą i pomocną organizację :D

 

Całe zajście widział 1 policjant ale na komisariacie obsługiwał mnie ten 2.

Obaj siebie warci. 1-szy cwany nadgorliwiec, a 2-gi ćwierćinteligent bo powinno wystarczyć pokazanie papierów i dziękuje.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!