Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

RX4 Co do wymiany ?


ratem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na forum. Mam prośbę odnośnie usterek RX4 . Sprowadzam auto i chcę się przygotować na koszty remontów. Rozgryzałem tlumaczem francuski protokół kontroli ale nie wiem co to oś AVD , aVG i typmpodobne. MOże ktoś pomoże ? Protokół w załączniku. dzięki

renault.pdf

Edytowane przez ratem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVD - prawy przód

ARD - prawy tył

 

6 usterek wymagających ponownej wizyty w serwisie oraz

17 usterek nie wymagających wizyty..

 

Z tym że kontrole we Francji są dużo "surowsze" niż w Polsce.

 

Usterki ważne:

1. - nie wiem

2. światła pozycyjne, prawy przód - anomalia

3. jakieś błędy z pneumatyką prawy tył

4. też coś z pneumatyką - nie wiem o co chodzi

5. chyba coś ze spalinami - kontrola niemożliwa z powodu awarii silnika

6. j/w - kontrola niemożliwa z powodu wycieku oleju na turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z francuskiego to ja tylko bułeczki. Obawiam się, że może nikt Ci nie pomóc, proponował bym z tym do serwisu, gdyż są to tak zwane symbole warsztatów samochodowych, których oznaczeń nie będzie w słownikach/tłumaczach. Ogólnie AVD to prawdopodobnie AWD czyli napęd na wszystkie (4) koła. Jeśli miałbyś jakiś link, zdjęcia samochodu to można by było zerknąć, zaopiniować.

Główną bolączką Scenic RX4 jest wał napędowy, najpierw siadają podpory wałów (są 2, ale pasują od mercedesa W124), oraz amortyzator drgań. I tu rodzi się problem, ponieważ oryginalny fabryczny wał do RX4, jest nierozbieralny, więc nie można wymieć tych podpór, a kosztuje około 7tyś zł w serwisie. Przeróbka na nowy rozbieralny, z kalamitkami do uzupełniania smarownicy, kosztuje około 1200zł, jest na allegro gość z Ropczyc.

Tutaj to tylko tyle, bo żeby nie śmiecić. Zapodaj (jeśli chcesz) na mój mail [email protected] swojego maila, odpisz czy sprowadzasz sam, czy z ogłoszenia (może link) to może coś podpowiem.

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdjęcia, wynika, że auto miało przygody. ten zderzak jest przecież jednolity w tym miejscu i bardzo dziwnie to odpękło. Zderzak z tej strony, gość chyba czuł, że będzie go sprzedawał i chyba sobie zrobił przygodę off roudową. oblukałbym dokładnie podzespoły podwozia. Nie widzę spryskiwaczy na reflektory, chyba biedna wesja, choć w sumie im mniej elektryki, tym mniej ma się coś popsuć. Podasz rocznik, silnik, przebieg, cenę, wyposażenie?

Edytowane przez Zygmunt Małek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód raczej nie był przygotwany na sprzedaż a raczej na utratę, bo zajął go komornik. Zrobiono test diagnostyczny załaczony w temacie (pdf). Wrsja Expression ale z tyłu po nalepce jak by Salvador Dali (Picasso już zajęty) licze, że powiększono opcję wyposażenia. Ale może chodzić o podwójny lakier . Samochód z 2002 II 15 , przebieg 143000. MOże jakieś rady jak holować ok. 800 kg przyczepki by oszczędzić przekładnię w dci! dzięki

post-38102-0-71088600-1320229872_thumb.jpg

post-38102-0-06176500-1320229944_thumb.jpg

post-38102-0-54965700-1320229967_thumb.jpg

Edytowane przez ratem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!