Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek oleju


Bazagier1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Podczas oględzin komory silnika i sprawdzeniu poziomu oleju zauważyłem jego spadek,szukając przyczyny ubytku oleju zauważyłem dwie plamy wokół elementów znajdujących się na zdjęciu. Więc moje pytanie dotyczy czy można je jakoś uszczelnić i będzie spokój czy trzeba te elementy wymienić na nowe, do czego one doprowadzają olej. Na razie dolałem oleju wiedź nie mam się co obawiać że się silnik zatrze, ale tą usterkę muszę usunąć w trybie natychmiastowym.

 

Proszę o pomoc.....

post-37574-0-96298100-1320346533_thumb.jpg

post-37574-0-85154600-1320346586_thumb.jpg

post-37574-0-01602400-1320346628_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Tam gdzie ty masz wycieki mają praktycznie wszyscy w silniku 1.9 dCi. Pierwsze 2 zdjęcia to węże od odmy, tam zawsze jest olej. Natomiast 3 zdjęcie to przepustnica gasząca silnik i tam tez zawsze zbiera się olej. Nie zmienia to jednak faktu że olej gdzieś Ci ucieka, więc po pierwsze sprawdziłbym stan turbosprężarki, bo w 90% to ona jest odpowiedzialna za znikanie oleju. Zależy też ile Ci ucieka oleju w stosunku do przejechanych km.Jeżeli sam trochę chcesz się pobawić, to zdejmij wąż na wyjściu od chłodnicy doładowania (intercooler) i zobacz czy jest w nim dużo oleju. A jeśli nie chcesz się w to bawić podjedź do mechanika, zajrzy do przewodu oraz sprawdzi luz na wirniku turbiny. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz.

nie wiem czy akurat zdjęcie nr.3 jest dobrze zinterpretowane, porostu ja nie zaznaczyłem może o co mi chodzi na tym zdjęciu.Być może że opisałeś to, ale wkleiłem zdjęcie z zaznaczonym elementem. Dzisiaj gdy dotknąłem pod spód tego elementu to był świeży olej i to nie mało tzn.( nie jedna kropla na pewno )

post-37574-0-89950700-1320427307_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zinterpretowałem to zdjęcie nr. 3, olej tam zawsze jest w miejscu dokładnie zaznaczonym przez Ciebie, dokładnie jest to podciśnieniowa membrana służąca do gaszenia silnika. Tam zawsze będzie olej... Ja mam Scenica od 3 lat, i zawsze mi tam podlewało, to samo w miejscu przedstawionym na 1 i 2 zdjęciu, a oleju nie ubywa mi w ogóle od wymiany do wymiany. Także mówie, przyczyny szukaj najprawdopodobniej w turbosprężarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!