Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelki kolektora ssacego


Rekomendowane odpowiedzi

Chce wymienić uszczelki (o-ringi, cztery do kanałów i jeden przy odpowietrzaniu) w kolektorze bo sa twarde jak xxxx no i problem bo w sklepie koleś może zamówić tylko taką papierową pod same kanały.

Wie ktoś ile kosztują w ASO, może gdzieś z neta można zamówić (ja nie mogłem znaleźć)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.3

Kolego słownictwo :D Jeszcze jeden taki numer i będzie problem.

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Renault Polska

Uszczelka kolektora 19,25 zł (8200052312) x 4 szt.

Uszczelka kolektora 19,25 zł (8200052311) x 1 szt.

Ile doliczy ASO nie wiadomo, Wszystko zależy od ASO. Zadzwoń to się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat. Bedę niedługo wymieniał w/w uszelki a dodatkowo też te na przepustnicy-dużą i małą które kosztują po 31 zł w RP. Przy okazji mechanik wymieni silikon pod pokrywą zaworów. Mam przy okazji pytanie czy Ktoś to robił ze względu na spadające obroty-bo mi po rozgrzaniu spadają do 500 zamast utrzymywać się w granicach 800 i zastanawiam się czy to będzie przez lewe powietrze czy może silnik krokowy jest zabrudzony. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sporo tematów na temat o-ringów przepustnicy. W sklepie z uszczelnieniami technicznymi kupisz te o-ringi za połowę tego co jedna w ASO.

Uszkodzenie tych o-ringów objawia się wysokimi obrotami na zimnym silniku , >1200 rpm, które po nagrzaniu spadają do 750+/_ 50 rpm.

Przypuszczam, że raczej do czyszczenia będzie przepustnica i silniczek krokowy.

 

PS1 Nie wiem czemu wydaje mi się że Twój post nie bardzo jest na temat

PS2 Dobrze byłoby abyś wreszcie zmienił dane auta w profilu będzie łatwiej podpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, dziś po powrocie z Zabrza (80 km w dwie strony) doszły do mnie dziwne odgłosy zależne od obrotów silnika.

Dźwięk przypomina szum, świst przepływ powietrza. W internecie znalazłem informację, że może to być łożysko któregoś z osprzętu silnika na pasku klinowym. Nigdy nie słyszałem zużytego łożyska któregoś z tych elementów (alternator, wał korbowy) tak naprawdę nie wiem jak wygląda tam łożyskowanie nawet. Ale pasowało by do występowania (przy dodaniu gazu wzrasta natężenie dźwięku) zastanawia mnie tylko czemu tak nagle wyszło.

Z drugiej strony jak podniosłem maskę mam wrażenie, że dźwięk wydobywa się z okolic dolotu, a dokładniej mówiąc z okolic czujnika położenia przepustnicy i regulatora obrotów na biegu jałowym. Brzmi to wręcz jak by gdzieś była nieszczelność, niestety nie znalazłem nigdzie źródła (próbowałem dociskać poszczególne wężyki, czujniki).

Zgodnie z wskazaniami znalezionymi z internetu zamierzam może jeszcze dziś zrzucić pasek i odpalić samochód, jeżeli ustanie będzie wiadomo gdzie szukać.

Ale czy macie może jakieś doświadczenie związane z tematem, rady, sugestie oraz czy jest to coś poważnego i powinienem się martwić.

 

z góry dzięki

 

Dodano: 11 lut 2017 - 15:52

Po spokojnych oględzinach wiem, że to kolektor dolotowy.

Jak docisnę jego górną część to gwizd ustaje.

Nie wiem tylko gdzie mógł powstać ten luz, aktualnie nie mam żadnego klucza którym mógłbym dokręcić kolektor (są tam gwiazdki przypominające torx tylko że wypukłe).

Podpowiedzcie, może łączenie przepustnicy z kolektorem.

Świst ustaje tylko jak docisnę górną część kolektora, lecz nie widzę tam żadnego łączenia za pomocą śrub.

W którym miejscu to docisnąć??

post-97126-0-71912400-1486824741_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie sparciałe są uszczelki pod kolektorem.

Użyj <szukaj> temat nie jest nowy, jest nawet manual jak to naprawić.

na forum są nawet linki do sklepów internetowych do tych uszczelek łącznie z ich nr OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, numery mam, wiem gdzie jaka przychodzi (8200068583 i 8200068566).

Na forach znalazłem różne wymiary, jedni piszą 70x8 inni 80x5.

Zna ktoś może te wymiary? Może ktoś ma dostęp do katalogów w których to jednoznacznie będzie podane. Myślę, że nie tylko mnie to się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!