Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wychodzące włókna z wdechu


aras189

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważyłem w mojej Megi że jakieś włókna wystają z wydechu. Próbowałem je wyjąć ale się nie da, czy to jest jakiś istotny element. Samochód nie stracił na mocy a jedynie czasami są spadki obrotów. Na necie czytałem że może to być otulina. Da się ją jakoś z wydechu wydostać i uzupełnić nową, może w warsztacie coś takiego robią??

 

/0cool: przeniesione do odpowiedniego działu.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeździj dalej zbieraj kasę, jak się całkiem rozsypie to wymienisz. :D

A tak poważnie, to tłumik kosztuje jakieś 100zł. Wymienisz sam w max 1 godz. jak to robisz pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozciąć, wybebeszyć, włożyć nowa siatkę, wygłuszenie, zaspawać.

Znając życie, to za pół roku historia pewnie się powtórzy, albo po prostu przerdzewieje w miejscu spawania.

Biorąc pod uwagę, że nowy tłumik kosztuje 100 zł, to ta robota jest całkowicie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam takiego budżetu żeby go wymienić i chce jak najtańszym kosztem to naprawić

mam sportowy tłumik i szkoda mi go.

A nie da rady go jakoś zregenerować??

Do furii mnie doprowadza takie myślenie i postępowanie.

DRUCIARSTWO I SZPAGATERIA.

Potem wszyscy są zdziwieni, że przy stłuczce, strefa zgniotu od przodu, kończy się w bagażniku.

Skoro takie pomysły są co do tłumika za 100, to co powiedzieć na korozję progów, podłużnic i innych elementów nośnych???

:D ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij tłumik i wspawaj rurę

Koszt i tak będzie podobny do wymiany tłumika. A nawet gdyby był mniejszy to przy najbliższej kontroli drogowej może się skończyć odebraniem DR, albo nie przybiją pieczątki przy przeglądzie. W końcu to tłumik końcowy i widać że go nie ma.

Nie kombinuj kup nowy tłumik i wymień, zrobisz to sam, albo zrobią Ci to w warsztacie za małe pieniądze. Pewnie masz gdzieś w okolicy warsztat który zajmuje się tłumikami? Podjedź zapytaj, niektóre warsztaty mają bardzo dobre ceny.

Takiego uszkodzonego tłumika nie ma sensu naprawiać bo koszty są dużo większe niż kupienie nówki, nawet w wersji sportowej. Tańsze jest wyprodukowanie tłumika niż jego "naprawa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam takiego budżetu żeby go wymienić

Jak już to sportowy bym kupił bo nie wyobrażam sobie mojej Megi z tłumikiem oryginalnym

Wzajemnie wykluczające się stwierdzenia.

Zdecyduj się na jedną prawdziwa wersje.

Ja sobie jakoś nie wyobrażam sportowego w niskiej a nawet bardzo niskiej cenie.

No chyba, że kiepskiej jakości podróba, która może się okazać zakupem na krótki okres czasu, a przez to źle wydanymi pieniedzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!