Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy macie osłonę, od dołu w okolicach skrzyni biegów?


fredi

Rekomendowane odpowiedzi

U siebie mam osłonę z przodu która jest przykręcona do zderzaka, ale nie wiem czy tam gdzie jest skrzynia czyli konkretnie wybierak biegów(chyba to tak sie mówi) ma być jakiś plastik. Zastanawiam się nad tym bo przy tym wybieraku jest taka gumowa osłonka i taki plastik od spodu mógłby dobrze osłaniać ten element.

Jeśli macie to proszę o info jak to wyglada, ewentualnie jakieś zdjęcie albo numer tego elementu. Jakbym wiedział jak to wyglada to nawet można dorobić. Szukałem ale najczęściej w necie mamy nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem jak spojrzysz pod spodem to masz wszystko zabudowane.To nie jest jedna obudowa? Mnie chodzi o ten kawałek w środku, tam gdzie jest ten interesik od biegów. Kurcze patrzyłęm na kilka aut ale zadne nie miało tego plastiku pod biegami. Na szrocie też nie wiedzieli jak to wyglada.

Moge dorobić coś z blachy, ale muszę znać wymiary tego brakujacego elementu. Najlepiej numerki fabryczne czy coś bo może to leży w sklepach ale nie wiem jak to nazwać.

Tak sobie pomyślałem o tym bo w sumie kurz, kamienie, itd więc ta gumowa osłonka jest narażona.

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie wiem czy tam gdzie jest skrzynia czyli konkretnie wybierak biegów(chyba to tak sie mówi) ma być jakiś plastik. Zastanawiam się nad tym bo przy tym wybieraku jest taka gumowa osłonka i taki plastik od spodu mógłby dobrze osłaniać ten element.

Jest taki element plastikowy dokładnie w tym miejscu o którym piszesz. Była już mowa o tym na forum i o ile pamiętam to była tam chyba fotka i numer katalogowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AndrewW

Twój to dti. Mój dci. Ciekawe czy to jest to samo na dole. Jutro spróbuje popatrzeć pod spodem. Faktycznie coś takiego jak na rysunku widziałem w necie. Zamienniki, ale zawsze coś. Jeśli to napewno ten plastik to będe wiedział na co patrzyć.

Myślałem , ze będzie mniejszy. Jak wspomniałem wcześniej, zastanawiałem się nad zrobieniem osłonki na same biegi.

Tak z ciekawości. Ilu właścicieli sceników z forum ma założone takie osłonki? Jeśli już to co sądzicie o różnych zamiennikach jakie oferuje rynek? Jakaś konkretna firma?

Oczywiscie można na szrotach ale tam to najczęściej nie ma takich rzeczy. Spotkałem się z tym, że różne plastiki, nadkola, drobne elementy są rzucane gdzie popadnie. Pracownik chodzi po tym bo coś takiego traktuje się jako odpad a szkoda. Potem szukamy drobiazgów. Rozumiem, że nie można trzymać wszystkiego ale podstawowe elementy powinny być jakoś posegregowane. I my byśmy mieli co kupić a właściciel szrotu co sprzedać. Nie każdy szuka tylko blachy i silnika :)

 

------------------

Witam Gimak

Jak patrze na rysunek i numerek 13 to jest tam duże wcięcie. Jutro spojrze gdzie to przychodzi chyba ze mnie ktoś pojaśni bo jakoś dostałem amnezji jeśli chodzi o ustawienie silnika. Dokładniej przeszukam forum.

O to coś takiego jak wysłał AndrewW

Mój odnośnik

Są jeszcze tego typuMój odnośnik

Ten drugi typ wyszukuje jako odpowiedni na stronie jednego z producentów. Nic trzeba śmigać pod auto i oglądać.

 

-------------------------------------------------------------

Dziś nie będe miał dostępu do kanału więc nie popatrze. Co do odnośników które wrzuciłem to ten pierwszy plastik różni się od tego drugiego. Chyba dłuższy. Kolega AndrewW ma od nowości czy dokupił? Twoja ciągnie się od samego zderzaka aż za biegi czy jakoś inaczej tzn czy masz pojedynczą osłonę tuż przy zderzaku(osłania chłodnicę a ciągnie się od halogenu do halogenu) a dalej ta duża? Czy może od samego zderzaka ciągnie się jeden plastik?

Co do tego co mówił GIMAK. Przeszukałem, były dyskusje o megankach ale fotki do scenika nie zauważyłem. W necie znalazłem numer katalogowy tego drugiego plastiku

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego co mówił GIMAK. Przeszukałem, były dyskusje o megankach ale fotki do scenika nie zauważyłem. W necie znalazłem numer katalogowy tego drugiego plastiku

Też przeszukałem wczoraj i przy okazji przypomniało mi się, że ta fotkę to widziałem wtedy na allegro (link w którymś poście, ale to już przeniesione do archiwum). Z opisu (na allegro) wynikało, że pasuje do meganki i scenika, osłania tylko skrzynię biegów, a konkretnie wodzik (wybierak) biegów z ta harmonijką gumową. Nazwane to było na aukcji - osłona skrzyni biegów - reno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, tez coś takiego widziałem przed momentem, ale do scenica II tzn z 2003 ale chyba dwójki. Na innym forum napisano, że w benzynowcu z 98 była taka osłonka(właściwie takie korytko)

Na Allegro jest takze coś takiego Mój odnośnik

Czyli ta duża osłona(albo jedna albo druga) to tylko pod silnik a na biegi jest powiedzmy takie korytko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do renówki. Powiedzieli 40 zł za to korytko. Hm...drożej niż twoje, ale to inne auto więc wszystko możliwe.

Z ciekawości spytałem o bagnecik oleju bo kolega ma dość krzywy a chyba powinien być prosty. Na szrotach same wygięte. Zmierzyć można, ale co prosty to prosty bo na kompie pokazuje dobrze i jest dobrze a na bagnecie różnie bo drut zrobił się półokrągły.

A ta osłona plastikowa pod silnik w serwisie...... 440zł. A co, pytanie nic nie kosztuje :) Podaje ceny jakby ktoś miał ochotę.......

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do innych ASO. W jednym to ja musiałem szukać tego co chciałem bo pracownik nie potrafił znaleźć.Zdalnie sterowałem ruchem myszki...... W drugim zaczęli szukać ale wyskoczyły im osłony za 400 złotych. Mają oddzwonić.

Kurcze nie chce mi się specjalnie jechać do serwisu, aby na kanale pokazywac palcem o co mi chodzi. Dałem im do myślenia przywołując Paweł twoje "korytko" jak i "korytko" z nowszego scenika. Numer który otrzymałem za pierwszym razem to dziś osłona miski, ale za 400 zł. Poszukam. Może gdzieś są fabryczne numery do mojego auta.Jak bedzie numer to powinni znaleźć.

Powtarzam się ale apel do szrociarzy, jak rozbieracie auta to szanujcie to co na pierwszy rzut oka jest tylko zwykłym plastikiem. Do swojego znalazłem na szrocie dwie bzdurne zatyczki progów. Gdzie? Wygrzebałem ze szlaki. W serwisie za takie plasticzki trzeba zapłacić czasem kosmiczne pieniądze. Potwierdza sie powiedzenie, że pieniadze leżą na ulicy trzeba je tylko umieć podnieść. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!