Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

padło ogrzewanie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sam problem jak dziadek z tą różnicą że lampa na tablicy się zapala i słychać załączający się przekaźnik ,bezpiecznik jest ok .Dziadek chce dostać sie do przekaźnika ,a ma taki nowy przekaźnik żeby go ewentualnie podmieńić??,Jaki jest typ tego przekaźnika może ktoś wie??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emerycik, Zacznij szukać po przewodach zasilających. U mnie w mojej starej megance padł jeden z przewodów. Trzeba rozbebeszyć osłony obok progów i tam idą przewody. Po wymianie na nowy, ogrzewanie się pojawiło. Też cykało i kontrolka się świeciła a nie grzało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Prezesie ,tak też zrobię .Dzisiaj wyjąłem bezpiecznik ,nacisnąłem przycisk ,przekaźnik zadziałał ale lampka się nie zapaliła,no i słusznie bo bezpiecznik jest za przekażnikiem .Pozostaje więc przewód który trzeba znależć ,a jest koloru białego,sprawdziłem ,odtworzy instalacje i bedzie ok.Pozdrawiam !!

 

[ Dodano: 2010-02-15, 22:59 ]

Okazało się ,że styk na wielowtyku się wytopił,wyciąłem ,wstawiłem kawałek linki 2.5k. zaizolowałem i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

loverman, uszkodzona, przedarta jedna z głównych ścieżek oporowych, (jedna z tych pionowych) popatrz pod światło, pomiędzy ostatnią grzejącą ścieżką, a tą która już nie grzeje powinieneś zauważyć przerwę. Można to naprawić, są specjalne lakiery do tego, jednak moim zdaniem nie opłaca się kupować z powodu jednej kropelki. Lepiej podjechać do zakładu specjalizującego się w wymianie i naprawie szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

padło ogrzewanie w scenicu II 2005r. kontrolka od ogrzewania szyby zapala się tylko przy odszranianiu przedniej szyby, nie ma jednak napięcia ani na podgrzewanie lusterek ani na podgrzewanie tylniej szyby. Czy to może być błąd komputera? Bezpieczniki sprawdziłem są dobre. nie wiem czy jest jakiś przekaźnik w tych modelach , bo nie słychać tzw. pyknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Przepraszam, że odgrzewam kotleta, ale bardzo zaciekawił mnie temat wymiany przekaźnika.

 

Po tym co przeczytałem wyżej, to chciałbym z całych sił uniknąć wymiany przekaźnika, w związku z czym chciałbym jego awarię wykluczyć. Fakt że jakby ciszej działa odkąd przestała mi szyba grzać.

 

A teraz pytanie, czy przekaźnik ten jest to ten sam przekaźnik, który podaje napięcie na ogrzewanie lusterek, czy jest to zupełnie inny przekaźnik?

 

Jeśli to ten sam przekaźnik to mam spokój, bo lusterka mi się grzeją :)

 

EDIT:

OK, sam znalazłem :)

Dla potomnych - tak, ogrzewanie szyby tylnej i lusterek jest na tym samym przekaźniku :)

 

Fakt ten mnie niezmiernie ucieszył :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a ja mam takie pytanie bo mnie to trochę dziwi. Otóż mam zaparowana tylną szybę włączam ogrzewanie tylnej szyby, kontrolka się świeci ale strasznie powoli się ogrzewa, widać między tymi kreseczkami brak pary ale strasznie powoli, nieraz jest tak że muszę przejechać z 20km żeby wszystko znikło;/ co może być nie tak?? dodam że mam tylko jeden pasek przerwany, sprawdzałem miernikiem po włączeniu jest prąd miedzy stykami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przejechać z 20km żeby wszystko znikło;/ co może być nie tak?

Za szybko jedziesz skoro aż 20 km przelecisz nim szyba odparuje. Zmniejsz szybkość o połowę odparuje na 10 km. <ok> :( :(

A tak na poważnie, to wszystko zależy od wilgotności i temperatury w aucie, a także na zewnątrz jak długo trwa osuszenie szyby. Skoro jest zasilanie i jest odpowiednie napięcie to nic nie przyspieszysz w tym procesie. Producent przewidział nawet 15 minut na oczyszczenie szyby, gdyż dopiero po takim czasie ogrzewanie samoczynnie się wyłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 15 minutach to ja mam czyściutką szybę i to nawet przy największych mrozach.

Pytanie jak właśnie z wilgotnością w aucie i czy nie ma gdzieś jakiejś przerwy na kablach, bo napięcie niby dochodzi ale może nie takie jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, u mnie okazało sie ze nie ma tego przekażnika, moze ktos napisac jaki on ma byc?

~~~~~~~~

megane 2

~~~~~~

znalazłem,

~~~~~~

odkreciłem skrzynke bezpiecznikow a tam tego gorniego wogule nie było przekaznika, istal;acji tez nie ma. wiec jak to jest zrobione/ ktoos pisał o jakims module

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5,9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!