Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Stukanie przy zmianie biegów na zimnym silniku


venerdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Moja przygoda z francuskim scenic-iem zaczeła się 2 lata temu ,auto kupiłem we Włoszech tam też obecnie mieszkam,

z autem nie było do tej pory żadnych większych problemów ,przy 209 tyś wymiana paska rozrządu,rolek itp.poduszki amortyzatory,drążki i końcówki.

Obecnie przebieg 223 tyś i auto daje o sobie znać, a mianowicie problem jest zauważalny jedynie zimą, a jak wiadomo zimy we Włoszech są krótkie więc nie mam zbyt wiele czasu,

-rano przy pierwszym rozruchu z wciśniętym sprzęgłem lub bez tzn. na luzie słychać dosyć mocne stuknięcie, po szybkim zgaszeniu silnika to samo

-przy zmianie biegów bez znaczenia czy to jest wsteczny czy 1 czy 2 itd. to samo stukanie, oczywiście hałas pojawia się w momencie puszczania sprzęgła

-po 10 minutach jazdy problem znika,aby stukanie było słyszalne samochód musi stać minimum 8 godzin

Zakładam nowy temat ponieważ od trzech tygodni szukam podobnych wątków i nic,jedni piszą że koło dwu-masowe zamachowe a inni że w tym modelu nie występuje owe koło

inni piszą że skrzynia biegów ale dlaczego wciśnięte sprzęgło nie ma na to wpływu

Tak więc proszę o wyrozumiałość i pomoc, za jakiś czas planuje podróż do Polski i trochę mnie to irytuje, a jak wiadomo usługi we Włoszech kosztują w ciul a po doświadczeniach moich przyjaciół, płacąc nawet ten ciul to i tak nie ma pewności że zdiagnozują to co trzeba

Z góry dziękuje

 

Ps. Scenic megane 1.9 dti rxe 80km data produkcji 23/11/1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym posprawdzał poduszki silnika. Miałem podobne objawy przy lagunie. Mój magik powiedział poducha silnika. Po wymianie cisza jak makiem zasiał. Druga bardziej pesymistyczna opcja to sprzęgło a mianowicie docisk.

 

PS Jeżeli stuk występuje bez względu na wysprzęglanie jestem za pierwszą opcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchy wymieniane były 6 miesięcy temu,co do stukania to sprawa wygląda tak że podczas jazdy słychać je tylko przy wysprzęglaniu ale też jeżeli gaszę silnik czy go zapalam, bez względu czy na biegu czy bez to stukanie również jest słychać ostatnio wsłuchałem się dokładniej i zauważyłem że podczas skręcania stukanie się nasila

 

Ps.oczywiście wszystkie te anomalie występują na zimnym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

poduchy wymieniane były 6 miesięcy

nie ma znaczenia. Jakaś markowa czy za parę PLN poszła ?

Weź pod uwagę że :-)

Prawa poduszka przy rozrządzie jest olejowa, jak padnie to robi się sztywna i dopiero po rozgrzaniu silnika nabiera dobrych właściwości tłumiących.

Temat :) http://megane.com.pl/topic/7162-dziwny-dzwiek-metaliczny-podczas-zrywniejsze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!