Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ogólnie o awaryjności sceniców?


m-blue

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

potrzebuję na szybko kupić drugie nie za drogie auto, z racji relacji wielkość/ cena padło na scenica, mimo uprzedzeń do francuzów:) jakoś nigdy przekonania nie miałem, ale c2 w rodzinie się sprawuje dobrze, więc zaryzykuję:)

Pytanie ogólne - jak wygląda awaryjność sceniców po lifcie 1999/2002. mam na myśli ogólną opinię.

Generalnie czytałem dobre opinie o 1.4 benzynie, ale dzisiaj znalazłem w mojej okolicy 2.0 140kM, oczywiście benzyna. Diesla już mam i generalnie żeby nie ceny ropy benzyny bym już nie kupił, ale takie czasy...

Będę wdzięczny za wyrozumiałość, piszę na wielu forach i pewnie tutaj większość takich tematów już jest, niestety zwykle właśnie czytam i szperam wyjątkowo teraz ( auto dzisiaj pojechało na lawecie do mechanika - podobno dwumasa...) niestety aż tyle czasu nie mam. Może ktoś mógłby podrzucić jakieś ogólne tematy o samym modelu?

Pozdrawiam,

Michał

Edytowane przez m-blue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko napiszę, roczniki od 2000 do 2002 warto brać. Czesto fajnie wyposażone, rozsądne ceny części, ekonomiczne, wygodne, dobrze zabezpieczone przed rdzą. 4 poduszki i abs w standardzie, można trafić też 6 poduszek, climatronik. Dużo miejsca w środku, tylne fotele można pojedynczo wyjmować.

Silniki benzynowe w tych rocznikach nie sa jakoś zbytnio problemowe, dobrze znoszą gaz, najczęściej są problemy z falującymi obrotami.

1.4 - do scenica moim zdaniem za słaby

1.6/1.8 - optymalny ekonomia/osiągi

2.0 - dobre osiągi przy znośnym spalaniu (takim jeżdżę chwilowo)

 

diesle dosyć udane.

Jak trafisz zadbany egzemplarz to auto na pewno można polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ogólne - jak wygląda awaryjność sceniców po lifcie 1999/2002. mam na myśli ogólną opinię.

Moja ogólna opinia jest taka, że nie należy słuchać obiegowych opinii, że na F to be... meganecoupe02 ma rację, jak trafisz na w miarę zadbany egzemplarz i będziesz o niego dbał, to nigdy Cię nie zawiedzie... ja na mojego diesla złego słowa nie powiem i ogólnie na auto również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!