Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki Renault Fluence


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i życzę Wesołych Świąt :),

 

Zirytowany poszukiwaniami zamienników, oszukany w serwisie, zmęczony mam do Was pytanie.

 

Mianowicie - jakie wycieraczki kupić do Renault Fluence.

 

Od dnia zakupu jak tylko zacząłem używać wycieraczek po kilku użyciach zaczęły piszczeć, rozmazywać wodę na szybie, itd.

W końcu po roku czasu pojechałem do serwisu i wymieniłem wycieraczki na nowe. Pan z działu części miał niemały problem, bo stwierdził, że Renault ma złą dokumentację do ich własnego auta (Fluence). W końcu dobrał mi jakieś wycieraczki (komplet na przód). Jednak ta mniejsza (40cm) była wadliwa, więc znalazł jeszcze jakiś inny model. 60cm w dniu wymiany działała w porządku... do wieczora tego deszczowego dnia, kiedy to zaczęła rozcierać wodę na szybie, piszcząc przy tym jak stara dębowa szafa. Auto miałem czyste, odbierałem je wtedy z autoryzowanego serwisu po chyba już 15-tej wizycie w długołęce w przeciągu roku. Szybę mam umytą, nie ma żadnego brudu, itd...

Fakt jest taki, że ta 40cm wycieraczka działa super, a ta 60cm trze, rozmazując wodę i piszcząc. Pytanie: To wycieraczka jest wadliwa? To mechanizm?

Uwierzcie mi, że nie mam już siły kolejny raz jechać do serwisu żeby mnie odesłali, niby coś robiąc, albo nawet nic nie robiąc i wmawiając mi, że wszystko jest w porządku. Od dnia zakupu coś się z tym autem dzieje, wszystko albo stuka, albo trze podczas włączania silnika, albo jeszcze Bóg wie co...

 

Podsumowując, chciałem zapytać jakie wycieraczki mogę kupić do swojego auta - szczególnie tę 60cm. Jaki ma to być rodzaj, jakie mocowanie? (we Fluence chyba jest to model prosty, czy jakoś tak? - nie znam się za bardzo ;/)

Ponoć pasują do Fluence Bosh'a A 116S, ale to koszt 120zł, a poza tym 40cm nie potrzebuję na razie.

Chcę po prostu w supermarkecie (auchan, tesco) kupić pasującą wycieraczkę. Jaka będzie pasowała?

 

P.S. Model 2010, benzyna 1.6 110KM.

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Edytowane przez Haerion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat niedawno przerabiałem. Moje fabrycznie zamontowane wytrzymały 5 tys. km i zaczęły mazać. Kupiłem Takie SILBAK Mają niezłą opinię nawet na naszym forum, z tego co wiem był nawet osobny wątek na ten temat. Nie kupuj Boscha, bo szkoda na to pieniędzy, te tureckie są naprawdę niezłe a cenowo też wychodzą znacznie korzystniej. Do ASO z tym nie jedź, powinni wiedzieć że MIII ma takie same wycieraczki jak Fluence. Poza tym oczywiście przepłacisz. :) Śmieciowatych wycieraczek z marketu nawet nie oglądaj, co z tego że będą Cie kosztować 9,99 skoro po miesiącu będą nadawać się tylko na śmietnik.

Edytowane przez rectosei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co z tego że będą Cie kosztować 9,99 skoro po miesiącu będą nadawać się tylko na śmietnik

 

Może to, że to i tak dłużej niż te oryginalne od producenta w moim wypadku, hehe :)

Dobrze, dzięki za pomoc :> Natomiast może ktoś wie jaki to jest typ mocowania? Bo są jakieś M2, M8, M9, a to 'nasze' jak się nazywa?

 

Pozdrawiam,

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to Ci nie powiem. :) Lepiej operować modelami podczas zakupu wycieraczek niż typem mocowania. W Renault Megane II na przykład (tak nawiasem mówiąc), było inne mocowanie wycieraczek w wersjach Phase I, a inne w Phase II (po liftingu). :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako sprzedawca wycieraczek może trochę pomogę i rozwieję wątpliwości. Wycieraczki nie koniecznie muszą być z górnej półki aby były dobre.

Jeśli chodzi o zakup w hipermarketach to chyba najtaniej jednak tam nie jest i moim zdaniem jest to najgorszy możliwy wybór. W sklepach są podobne ceny.

Wycieraczki do megane I od 96r - w górę do roku 20006

Uchwyt typu U - takich haczyk - standard w 99% samochodów.

Długość lewej 22" - 550 mm

Długość prawej 20" - 500 mm

Polecam ten link jeśli jesteś na kupnie.

--------------------

Wycieraczki do megane II od 2006r - w górę

Uchwyt typu STD

Długość lewej 24" - 600 mm

Długość prawej 18" - 450 mm

Polecam ten link jeśli jesteś na kupnie.

--------------------

Wycieraczki do megane III

Uchwyt typu STD

Długość lewej 24" - 600 mm

Długość prawej 16" - 400 mm

Polecam ten link jeśli jesteś na kupnie.

Nie nakłaniam tutaj do zakupu - sklep prowadzę ja. Ale są tutaj dość szczegółowe zdjęcia które na pewno rozwieją niejasności uchwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!