Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Znikający zapłon po paru sekundach, nie mogę odpalić samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z odpaleniem samochodu. Myślałem że to jest powiązane z blokadą kierownicy ale chyba raczej nie ...

 

Kupiłem nową blokadę i nic nie pomogło.

 

Objawy są takie że po naciśnięciu START przez chwilę jest zapłon i nawet rozrusznik startuje ale po chwili zapłonu brak, przez co samochód nie odpala.

 

Nie mogę go podpiąć pod CLIPa bo nie mam zapłonu .... Nawet jak nie chcę go odpalać tylko włączam sam zapłon to jest przez chwilę po czym go znów brak.

 

Pomóżcie proszę bo juz nie mam siły do tego samochodu !!!!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator jest na pewno dobry bo dopiero kupiony i na wszelki wypadek ładowałem go calą dobę na małym prądzie.

 

Zachowanie jest dziwne bo naciskam START i przez chwilę jest zapłon a potem wszystko gaśnie w zegarach i jest czarno, nawet lampka akumulatora się nie pali. Tak jakby pod obciążeniem coś rozłączało zapłon .... a wszystko pozostałem działa oczywiście czyli nawiewy, radio , lapmki wnętrza, szyby itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podejrzewałbym klemy i bezpieczniki na akumulatorze. Dajesz start idzie duży prąd co powoduje wzrost temperatury i coś przestaje przewodzić prąd. Sprawdziłbym prze wszystkim bezpiecznik płytkowy na klemie +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik jest OK bo jak szybko włożę kartę i próbuję odpalić to zaczyna kręcić np przez sekundę i za chwilę znika zapłon więc samochód nie odpala i kontrolki wszystkie gasną na desce.

P_r_z_e_m_o to co piszesz jest logiczne bo ja tez wykminiłem że idzie jakieś przeciążenie i rozłąca zapłon tylko czy w momencie gdy uruchamiam sam zapłon i nie chcę odpalać samochodu to też rozłącza zapłon dlatego nie mogę go nawet zdjagnozować CLIPem :)

Zastanawiam się czy np nie padl mi UPC albo jakiś bezpiecznik przeciążeniowy bo takowy chyba powinien być w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!