Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Mazdy, Prosze o pomoc :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje drugiego samochodu dla żony, mój obecny to Megane Scenic 97' sprawuje się idealnie nie zamieniłbym go na inny jak narazie. Mojej żonie bardzo spodobała się Mazda 323f, więc zaczeliśmy szukać lecz okazało się że nie jest to łatwą sprawą, bardzo spodobał mi się ten egzemplarz : http://otomoto.pl/mazda-323f-diesel-klima-ladne-alufelgi-C20980476.html

Bardzo proszę o ocenę bo już zgłupiałem w tym temacie :) Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki przebieg, to auto miało 100 tyś km temu.

Zorientuj się ile kosztuje wymiana rozrządu z hydronapinaczem i regeneracja pompy.

Jak Mazda to benzyna i dokładne sprawdzenie podwozia, czy nie jest skorodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma taką mazdę z takim silnikiem. Dopóki silnik był w dobrym stanie, to był jedyny plus tego auta, poza tym kiepska jakość wnętrza, zawieszenie takie sobie. Teraz auto nie ma mocy, dużo pali, głośne jak ursus c360. Dużym plusem jest to, że auto jest bardzo pakowne, po położeniu oparcia kanapy można bardzo dużo zmieścić. Ja bym tego nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za wszelkie posty. Bo ta mazda okazała się trefna. Mam do wydania ok. 10 tyś zł jakie auto polecilibyście mi za to kwotę ;D Czy Renault laguna to dobry wybór?? Proszę o podpowiedź oraz propozycje :) Z góry bardzo dziękuje :)

Edytowane przez mati681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lagunę II odpuść, za tą kwotę kupisz auto z początku produkcji.

Szukaj ładnej Meganki I phII, a jak wielkość Laguny nie przeszkadza to Lagunę I phII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sentyment do peugeotów, renówek i fordów. Citroeny omijam choć jak trafia się ciekawy model to zawieszam oko.

Co do twoich wyborów. Patrz na silnik i zawieszenie. Czy jeszcze dycha, fajnie jak za takie pieniążki trafisz coś z "bajerami". Lepiej jak masz elektryczne szyby, super jak będzie klima, ale to nie jest warunek. Z mojego doświadczenia warto zerknąć co się dzieje z amorkami, wydechem i blachami przy progach i w okolicy nadkoli. Oczywiście turbina.To taka uwaga dotycząca każdego auta. Np fordy są znane z rdzewiejących nadkoli, ale...to nie jest problem gdy naprawisz u dobrego fachowca. Wujaszek zrobił w swoim fordzie ładne lata temu i zero rdy. Raz a dobrze. Po zakupie polecam konserwacje . Teraz to raczej niemożliwe bo zima, ale drobne konserwacje można przeprowadzić a na wiosnę zrobić porządne olejowanie spodu. To naprawde kosztuje grosze i nie jest tak że inwestujesz w auto. To nie jest inwestycja jeśli wydasz pare złotych na olej i troszkę farby. Jak chcesz prawie za darmo to wystarczy kanał i własne dłonie. :) Chyba, ze sprzedajesz auto na wiosne, no to nie ma sensu...

Z fordzików dobry wybór za małe pieniadze to zadbany escorcik(cóż będzie ciężko), łatwiej o nowszego focusa. Raczej hatchback ponieważ kombik to cieżar i gdyby był zardzewiały to potrafi się złamać w kolicach tylnej osi. To także uwaga co do innych starszych i wysłużonych aut. Jak ktos systematycznie dbał o auto to oczywiście nie ma problemu.

Fajnym wyborem jest peugeot 405 czy 406 albo mniejsze modele ale nie pamietam numeru. Solidne za pare groszy.

Znajomy miał corolle z któregoś tam roku, początku lat 90-tych. Chwalił że mało paliła. Zmienił na podobne auto w nowszym roczniku

Nie patrz na to czy auto było malowane. Tzn patrz ale wiadomo, ze auto ma lata i mogły się zdarzyć drobne wypadki(pomijam spotkania z przystankiem)

Uważaj na kierownicę. Teraz jest moda ma lakierowanie starej, wytartej albo wymianę na nową. Omijać śmierdzące plakiem i innymi syfami. Nadmiar wosku powinien wzbudzić twoje zainteresowanie. Kolega kupił takie auto. Minęło kilka tygodni a na aucie same rysy. Patrzył i płakał.

Sprawdzaj chodniczki przy drzwiach i klapie. Jak leci woda to może być mokre choć i to można naprawić, ale lepiej wiedzieć, gdzie mamy strumień :)

 

Mazda. Hm...Jeździłem 626 z 2000 któregoś roku. Firmowe auto, ale sprawowało się dobrze. Kombik na dislu. Szybkie, zwrotne jak na kombi, ale do miasta zbyt duże. Równie wielkie a może większe to laguna kombi. Nawet myślałem o takim, ale hatchack jest wystarczajacy.

Kwestia kto, co i do czego potrzebuje. Jak dla żony to pewnie mniejsze, ale z obserwacji widzę, że panie są chętne na jazdę olbrzymami. Rozumiem, ze duże jest bezpieczniejsze, ale wielkie kombiki, suvy do miasta to jednak pułapka. Wiadomo jak jest z miejscami parkingowymi. Z drugiej strony kobiety w malutkim aucie typu np fiat 500 to przesada. To auto nadaje się na drobne podjazdy, ale nie w miejski wir. Tak czy inaczej każdy wybiera to co mu pasuje i na co go stać.Pozdro

Edytowane przez fredi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z jakiegoś szczególnego powodu szukasz diesla? Tym bardziej, że za "dyche" to będzie auto już dośc mocno zużyte i może wymagać drogich napraw. Ja bym szukał np. clio albo megane 1.4 16v benzynka ... albo corsa, astra, focus.

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!