Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z wycieraczkami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam jestem nowy na forum a także nowym posiadaczem Megane II 1.5 dci. Mam problem z regulacją wycieraczek na pierwszym biegu tzn. na tym gdzie pokrętłem reguluje się czas, są tam 1,2,3 i 4 kropki. Po włączeniu wycieraczek na ten bieg obojetnie przy której kropce wycieraczki włączaja sie na jedno machnięcie i koniec juz więcej nie chca wykazać się pracą mają gdzies moje prośby i groźby. Może ktoś wie co jest tego przyczyną. Na pozosyałych biegach wycieraczki działają prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem masz czujnik deszczu?

 

ja mam i to jest standard, przy zalaczeniu biegu raz machnie i koniec, dopiero jak uzna ze trzeba to macha i powiem ze dziala to bardzo zadowalajaco. uzywam przewaznie 2kropek, 3kropki jak jest bardzo drobny deszczyk/mrzawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak juz kolega powiedzial. Jezeli masz te kropki to napewno masz czujnik deszczu i dlatego one machna tylko raz bo widocznie uznawaja ze nie ma sensu machac. najlepiej uzywac pierwszy kanal bo to jest uaktywnienie czujnika i dziala to rewelacyjnie. Dostosowuje sie do szybkosci jazdy bo jak sie stoi to wolniej machaja a jak sie jedzie to zaczynaja coraz mocniej machac. oczywiscie zawsze mozna je recznie dospieszyc ale to tylko w ekstremalnych sytuacjach:d

 

Jak juz pisze o czujniku deszczu to powiem tez o czujniku swiatel. Jak masz go zalaczony to nie da rady swiatel wylaczyc wieczorem tylko trzeba przytrzymac przycisk auto i przytrzymac az pisknie:D

 

P.S czujnik deszczu sie renault udal ale czujnik cisnienia w oponach to kompletne nie porozumienie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja tez mam czujnik deszczu, który nie dział na 100% (próbowałem metodę DrNO). Dodatkowo sam czujnik został wymieniony i nadal nic. W serwisie powiedzieli, że padła elektronika :-( i koszt wymiany 620,- :evil:

Auto kupiłem niedawno i brak funduszy na wymianę. Czy można ominąć na razie ta elektronikę. :mrgreen: Nie potrzebuję czujnika, ale denerwuje mnie brak pracy przerywanej. A jak podreperuję fundusze to wtedy zrobię jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Gipsiarz : to że pozostałe pozycje mają stały cykl to jest OK. Przerywany bieg z możliwością regulacji w czterech stopniach ( regulacja pierścieniem ) występuje tylko w drugim połozeniu dźwigni. Mówi o tym instrukcja użytkownika. Wpisano też tam uwagę o tym że aby system ruchu przerywany pracował jako automatyczny niezbędnym jest "przy kazdym uruchomieniu silnika należy koniecznie wrócić do położenia zatrzymania wycieraczek, aby ponownie przejść do położenia automatycznego, przerywanego trybu wycieraczek".

I jak to u francuzów nie pisze tylko czy przed czy po (uruchomieniu silnika). W mojej wersji jest to strona 1.80 .

Przyglądając się odrutowaniu zauważyłem że czujnik deszczu podpięty jest trójprzewodowo.

Nie podoba mi się jednak że jest to taśma. :roll:

Niestety bez sprawnego czujnika układ pracy przerywanej jw nie będzie pracował. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś wymontowałem czujnik. Podobno w obudowie przy szybie musi być odpowiedni żel a u mnie nie ma. Nie wiem czy to jest ta przyczyna? Może ktoś zna sposób na sprawdzenie czujnika bo ja w elektronice nie jestem zbyt dobry? Można by od innej megan przełożyć ale ten żel można naruszyć i może znów niedziałać. Gdzieś wyczytałem, że przy zmianie szyby należy wymienić część czujnika znajdującego się przy szybie ale gdzie to kupić (oprócz serwisu w którym chcą sumy kolosalne)? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!