Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

interfejs diagnostyczny warto i co potrafi.


Rekomendowane odpowiedzi

Miałam kiedyś interfejs do niemca i działał rewelacyjnie, więc stwierdziłam, że do megi też sobie zakupię, bo pewnego pięknego dnia powitała mnie wielkim "check injection". Błąd związany z silnikiem, więc powinno go wykryć. Podpięłam, poustawiałam wszystko, zaczął sczytywać błędy i... nic. Błędów brak. Pojechałam na clipa - błąd modułu świec żarowych - zdechła jedna świeczka. Próbowałam na kilku różnych softach, również tych podesłanych przez sprzedającego i dupa. Potem spróbowałam jeszcze z Vectrą C - ta sama sytuacja. Nie wykrył żadnych błędów, chociaż świeciła się kontrolka od kontroli spalin.

 

Wniosek - nie działa, szkoda zachodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem moje Megane II 1.9 dCi interfejsem Elmem 327 i programem Scanmaster i uzyskałem odczyt nastepujacych danych: predkość obrotowa, temp. silnika, temp zasysanego powietrza, ciśnienie paliwa, prędkość pojazdu i jeszcze kilka innych nie wiem o czym mówiacych.

Generalnie nic czego nie pkazują wskaźniki pokładowe. Dobrze że nie wydałem na to kasy tylko porzyczyłem.

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
podłączyłem interfejs VAG KKL z programem Renault DDT2000,

Szukałem tego interfejsu na allegro i wszędzie pisze że nadaje się do aut grupy Volkswagena a nie do renówek? Wiec jaki jest najlepszy interfejs do meganek II?

 

tak to jest kabel do aut grupy Volkswagena i działa z programem Renault DDT2000, programowałem wtryskiwacze tym programem i z tym kablem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renówke sprawdzić można też interfejsem cdif 2, przy mnie sprawdzano nim Clio 2 przy zakupie i całkiem sporo opcji pokazuje, można też zmieniać konfigurację. Nie wiem czy ma tyle bajerów co CLIP, ale obsługuje wiele marek samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy Clip tego typu jest wart zachodu:

http://www.allegro.pl/item1082199415_intef...a_can_clip.html

Ostatnio miałem kasowany błąd klimatyzacji i kasowano mi własnie takim Clipem.

W serwisie mają profesjonalnego, tylko czy jest różnica miedzy tymi Clipami??

Może ktoś posiada w okolicach Legionowa lub Wawy Clipa?

Tak pytam, aby wiedzieć, gdzie podjechać aby kasować błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na zdjęcia na innych aukcjach to zrzuty ekranu sa takie same jak w oryginalnym Clipie. Jednak czy to jest to samo co oryginał? Sam chętnie się dowiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Chciałbym zapytać Was o oprogramowanie Renault Clip i Reprog a dokładnie o jego obsługę.

Posiadam klona sondy i jak narazie nie mam z nią najmniejszych problemów.

Sam program jest w miarę prosty w obsłudze ale chciałbym wiedzieć co on potrafi, co i jak mogę w nim zrobić.

Jako przykład podam, że w moim Scenic-u 2.0 16v 2000r. jest zamontowany sterownik SIEMENS SIRIUS 32 i przy odczycie konfiguracji wyświetla mi że

" sterowanie przesuwnikiem wałka rozrządu - bez "

a w silniku jest koło zmiennych faz i elektrozawór odpowiedzialny za zmianę faz. Tak samo w testach elementów wykonawczych nie mogę wysterować tego zaworu bo jest to " BEZ ".

Jak zmienić to w konfiguracji ? ( opcja konfiguracji jest nie podświetlona )

Tak więc nawiązując do początku postu - Czy mógłby ktoś udostępnić materiały, coś napisać lub wskazać gdzie można coś znaleźć. Mam nadzieję, że mnie stąd nie wyrzucicie ;-)

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!