Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bluetoth - Scenic III / Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się - obsługuje tylko 1 telefon na raz. W pamięci możesz ustawić 5 telefonów i wybrać, który ma pierwszeństwo połączenia, jeśli wykryje kilka na raz zaprogramowanych telefonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po raz drugi zapytałem i po raz drugi dano mi do zrozumienia że ten system działa jak multipoint.

Paruje się N - telefonów to fakt. Jeden może być tym pierwszym, ale podobno odbierze ten, który zadzwoni.

a może się nie potrafię z nimi dogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa jako multipoint. Po prostu możesz wprowadzić 5 telefonów i ustalić priorytet, który ma być tym "pierwszym". Jeśli go wykryje w zasięgu to się z nim łączy, a jeśli go nie wykryje to łączy z kolejnym który jest w zasięgu. Więc zaprogramować możesz więcej telefonów, które będą działały, ale w jednym momencie tylko jeden będzie połączony - ten dla którego zaprogramowałeś priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja sie podepnę pod temat. Można powiedzieć, że zawsze byłem firmowym jeźdźcem Nokii :) Lecz przyszedł czas na smartfona. Zakupiłe Samsunga Galaxy Ace. Podłączyłem go do auta lecz jedna rzecz mi sie nie spodobała.

Książka telefoniczna Nokii była wyświetlana cała w samochodzie, gdy teraz podłaczyłem Samsunga niestety tylko pokazuje część kontaktów. Nadmienię, że wszystkie kontakty są na karcie SIM. Tak samo było w Nokii. Wiecie może czym to jest spowodowane? Może ktoś się z tym spotkał. Może muszę coś ustawić w telefonie czy też w samym samochodzie?? Proszę o Wasze sugestie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi zapytałem i po raz drugi dano mi do zrozumienia że ten system działa jak multipoint.

Paruje się N - telefonów to fakt. Jeden może być tym pierwszym, ale podobno odbierze ten, który zadzwoni.

a może się nie potrafię z nimi dogadać.

 

Zauważ, że jak włączysz radio to ukazuje ci się komunikat o telefonie, który jest aktualnie podłączony. Więc tylko ten z komunikatu będzie obsługiwany przez radio. Jak chcesz przełączyć na inny, wcześniej sparowany to możesz to zrobić w menu i znowu ujrzysz komunikat, tym razem o tym innym telefonie. Ale ten pierwszy zostaje rozłączony.

Edytowane przez martello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo1976

 

Niestety system BT by Renault (Bosch/Blapunkt) tak ma z niektórymi telefonami. Np z Samsungiem Omnia miałem książkę tylko do litery N. Reszta była niedostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, dlaczego sieć telefonu T-Mobile na wyświetlaczu wciąż pokazywana jest jako Era? Jak ustawiałem połączenie swojego telefonu z bluetooth operatorem była Era, więc taka też nazwa wczytała się do radia. Jakiś czas potem - jak wiadomo - z Ery zrobił się T-Mobile. Myślałem, że nazwa zmieni się sama jak na wyświetlaczu telefonu. Ale czekalem kilka dni i nic takiego nie nastąpiło. Nawet usunąłem ten telefon i ponownie go podłączyłem,bo myślałem, że gdzieś ta nazwa została ukryta. Ale to też nic nie dało. Nadal była i wciąż jest Era. Potem przestałem na to zwracać uwagę. Teraz znowu mnie to zastanawia. Czy ktoś miał to samo i mógłby podzielić się swoją wiedzą w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę więcej przedrzeźniał przedmówcy.

To zależy od telefonu w dużej mierze. A raczej od jego softu. W iphonie 3g np nigdy nie będzie się wyświetlać t-mobile, bo ten telefon nie jest już wspierany przez producenta.(nie wychodzą na niego aktualizacje systemu)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sieć Era czy t-mobile to nic innego jak Polska Telefonia Komórkowa - PTC. Jej identyfikatorem jednoznacznym jest kod 260-02. To co wyświetla się na danym urządzeniu w głównej mierze zależy od tego co zostało zapisane w oprogramowaniu, czyli jaka nazwa została przypisana do 260-02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jesli nazwa jest w sofcie na sztywno przypisana to sam komputer nic nie da. Tylko update softwaru może to zmienić jednak najpierw ktoś musiał by go napisać a z powodu tak błahej sprawy nikt nie wyda kilkunastu tysięcy euro na napisanie nowego softu, jego weryfikacje i walidacje urządzenia.

Edytowane przez Robgold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!