Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bluetoth - Scenic III / Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym trochę przeciągnąć ten temat ponieważ ostatni wpis zrobiony był prawie rok temu (jak wiadomo przez rok czasu technologia poszła troszkę do przodu)i od tego czasu pojawiło się kilka nowości na rynku telefonów.

Idąc za tym chciałbym opisać mój przypadek: kilka dni temu zakupiłem jeden z najnowszych telefonów na rynku SONY Xperia Z1.

Telefon z oprogramowaniem Android 4.2.2 i niestety radio w mojej Megance III nie widzi tego telefonu i nie mogę korzystać z dogodności dzwonienia (nie mówiąc już o muzyce odtwarzanej za pomocą bluetooth). Dodam, że wcześniej miałem Galaxy S2 plus i udawało mi się - choć czasem z problemami nawiązać połączenie i mogłem prowadzić rozmowy podczas jazdy nie odrywając rąk od kierownicy. Jestem podirytowany tą sytuacją ponieważ chyba nie trzeba mówić jak wygodna jest to opcja ...

Proszę o poradę ew. Wasze doświadczenia w tym temacie.

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez trzy ostatnie telefony posiadałem nokie i uradowany cieszyłem się z posiadanie opcji bluetooth w radyjku mojej megi:) do czasu, aż zachciało mi się zmienić telefon na Sony Xperia J ST26i z androidem wersja 4.1.2, po zakupie jego przez pewną chwilę wszystko działało jak należy i cieszyłem się, że po zmianie telefonu nie mam kłopotu jak inni użytkownicy bluetootha w megi, zachciało mie sie zaktualizować telefon przez PC i wtedy zaczęły się schody, po pierwszym sparowaniu telefonu z My_RadioSatem wswzystko działa normalnie, jest dostęp do kontaktów, połączenia są realizowane zarówno przychodzące jak i wychodząc czyli sam system w samochodzie jest w 100% sprawny. Po automatycznym wyłaczeniu przez otwarcie drzwi auta (wyłacza się wtedy radio) i ponownym powrocie do samochodu i włączeniu radia system automatycznie łączy się z telefonem, ale jeśli chcę wykonać jakies połączenie rozmowa nie jest przerzucana na głośniki w samochodzie, a połączenie pojawia sie w samym telefonie, a na wyśfietlaczu radia po chwili wyświetla sie komunikat "rozmowa zakończona". Wkurza mnie to bardzo bo chcąc korzystać z systemu muszę za każdym razem parować telefon z radiem w samochodzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do ASO z zapytaniem czy mieli już takie przypadki i czy jest na to jakaś rada.

Podobno można zaktualizować sysystem w aucie tak by współgrał z nowszymi modelami telefonów.

Umówiłem się zatem na piątek ze specjalistą który twierdzi, że rozwiąże mój problem ... to o czym piszesz jest ciekawe i na pewno wezmę to pod uwagę będąc w servisie.

Podzielę się wrażeniemi i rezultatem po mojej wizycie w ASO.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Obawiam się, że niektóre telefony tak mają.

Jak miałem Nokię - miałem kłopoty, kolega w czasie pewnej podróży po godzinie prób w czasie jazdy (pasażer czasami nie ma co robić :-)) jakimś cudem zsynchronizował komórkę z autem.

Od kilku miesięcy mam Huawei. Jak wszedłem do auta z telefonem z włączonym BT i włączyłem w aucie radio, za kilkanaście sekund urządzenia dogadały się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczonym bluetooth urzadzenie nie widzi mojego telefonu.

 

Bluetooth oprócz włączenia trzeba również wprowadzić w stan tzw. widoczności. Niektóre urządzenia domyślenie są od razu widoczne, ale pamiętam, że np. w Motoroli było tak że trzeba było ręcznie aktywować widoczność i w dodatku działała ona jeszcze przez pierwsze 5 minut (po sparowaniu już nie trzeba wprowadzać w stan widoczności - będzie łączyć się automatycznie).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

połączenie pojawia sie w samym telefonie, a na wyśfietlaczu radia po chwili wyświetla sie komunikat "rozmowa zakończona"

Barnaba27, udało Ci się rozwiązać ten problem? U mnie jest podobnie (Sony Xperia Z1 Compact), telefon sparowany, dostęp do książki, multimediów bezproblemowy, nawiązywanie połączenia również bez zastrzeżeń. Natomiast przy odbiorze połączenia radio się wycisza, słychać jeden sygnał telefonu, a po naciśnięciu przycisku odbierania wyświetla się "Rozmowa zakończona". Jak nic nie robię to też po chwili ten sam komunikat wyskakuje. Dzwoniący słyszy tylko komunikat, że osoba do której dzwoni prowadzi teraz samochód. Może ktoś jeszcze miał taki problem i wie jak go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak samo, byłem w ASO z prośbą o wgranie nowego softu. Nowego softu nie wgrali, przywrócili tylko ustawienia fabryczne radia. Sparowałem telefon na nowo i od tego czasu działa bezproblemowo (już od roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywrócili tylko ustawienia fabryczne radia

Można to zrobić sobie sam, czy trzeba do ASO się wybrać?

 

To jest opcja którą wyłącza się w menu bt w samochodzie

Dzięki, poszukam w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest opcja którą wyłącza się w menu bt w samochodzie :-)

Zgadza się, ale ja miałem tak, że jak ją wyłączyłem, to nie mogłem odebrać połączenia joyem, jedynie odrzucić.

Adek1, chyba można.

Edytowane przez Jottar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak, że jak ją wyłączyłem, to nie mogłem odebrać połączenia joyem

Widać, że BT w naszych Megankach działa jak chce, u mnie po wyłączeniu tej funkcji jest zupełnie odwrotnie, teraz mogę odbierać połączenia przyciskiem na joysticku. W radiu mam ten starszy soft - 2.coś tam ;) z dopiskiem "Premium" (może dlatego, że mam Bose).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

U mnie radio widzi telefon ale po wpisaniu podanego kodu pojawia się komunikat " zły kod" . Próbowałem wielokrotnie ale nic z tego nie wyszło . Wiecie jaka może jaka być przyczyna? , czy coś robię nie tak? Wersja softu 48.12.

Edytowane przez bilion11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!