Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tłumnik środkowy


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pytanie brzmi czy można pozbyć się środkowego tłumnika i wspawać rurę na przelot, jakie będą tego efekty ??? dużo głośniej będzie??? zależy mi na tym by nie było mnie słychać zanim będzie mnie widać ;)))) ale fura obniżona i wszędzie zaczepiam tym środkowym właśnie , a do tego jest on już w rozsypce a na nowy w tej chwili nie baradzo mnie stać , (Pomijamy kwestie badania technicznego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie będzie. Ja mam tak u siebie. Wycinałem bo rudy splądrował a robiłem to z nastawieniem zakupu nowego. Jakie było moje zdziwienie jak auto bez małą pracuje z taką samą głośnością. Dla niewiedzących o operacji na 100% nie usłyszą zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że się wtrącę OFF-Topowo, ale mnie to zawsze razi: nie ma czegoś takiego jak tłumnik. Istnieje tłumik - jak sama nazwa wskazuje - tłumi hałas w układzie wylotowym. Słyszeliście, żeby cokolwiek tłumniło hałas?

 

Wiem, że się czepiam, ale to jest rażące jak ludzie przekręcają polszczyznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w Clio wspawałem zamiast kata, strumienice i jeżeli chodzi o głośność pracy układowego to jest trochę głośniej, na 100% nie jest tak samo jak było z katem. Po wspawaniu strumienicy nie byłem jeszcze na przeglądzie bo sprzedałem samochód więc nie wiem jak by wyszła emisja spalin itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jest głośniej to po co go montują?
środkowy czyli ten pierwszy od kata był u mnie zupełnie przelotowy , więc albo jest to prawdopodobnie jakiś tłumik rozprężny (rozprężający ciśnienie spalin)

 

[ Dodano: 2007-09-27, 22:21 ]

Istnieje tłumik - ..... - tłumi hałas w układzie wylotowym. Słyszeliście, żeby cokolwiek tłumniło hałas?
święto prowda ;) ;)

 

[ Dodano: 2007-09-27, 22:22 ]

wspawałem zamiast kata, strumienice i jeżeli chodzi o głośność pracy układowego to jest trochę głośniej
zawsze po wycięciu kata jest głośniej a i bardziej metalicznie ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

środkowy czyli ten pierwszy od kata był u mnie zupełnie przelotowy , więc albo jest to prawdopodobnie jakiś tłumik rozprężny (rozprężający ciśnienie spalin)

I tym rozprężaniem spalin właśnie tłumi. Przelotowa to byłaby rurka o takiej samej średnicy co wyjście z katalizatora i wejście do tłumika końcowego. Tłumik środkowy ma jednak "bańkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka jestem na forum, także witam wszystkich a co do tłumika środkowego to naprawde nie ma różnicy, katalizator mi tylko grucha :-? ale da się z tym jeżdzić teraz mam zamiar zamiast tego środkowego wspawać strumienicę ;) jak będzie wspawana to dam znać czy głośnij czy nie i czy to w ogóle coś daje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam teraz już sam moge odpowiedzieć sobie na pytanie, wpadłem do kolegi zamiast kata bo był rozsypany jest strumienica,za nią nowa elastyczna złączka(tłumnik drgań) stara nie nadawała się do uzytku,następnie a środkowego tłumnika(w opłakanym stanie był) także już nie mam jest rura na przelot i prosto do końcowego i co pracuje cicho , powiedziałbym że nie widzę różnicy no może tyle że trochę mocniej się "drze" ale dopiero jak wkręcimy go na obroty ale i tak luzik spodziewałem się że będzie głośniej więc nie ma źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A u mnie poprzedni właściciel wstawił zamiast środkowego strumienice Bosala i teraz mi buczy przy 3 000 obrotów. Dla ludzi siedzących z tyłu jest to męczarnia. Ja jestem za tym żeby nie poprawiać producenta i wstawiać to co powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!