Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tłumnik środkowy


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

tomek42007, u mnie została przeprowadzona taka operacja, wspawanie strumienicy zamiast środkowego, co do głośności nie wiem bo robił to poprzedni właściciel ale auto szczególnie głośne nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robak a nie wiesz czy coś dało jej wspawanie, tzn. lepsze przyspieszenie czy leprze wkręcenia w obroty - wiadomo nikt cudów nie oczekuje...a mamy "prawie" takie same silniki...nawet taki sam kolor mamy Meganeczki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat psuje to samopoczucie :-x Nie jestem stary ale nie lubię głośnych aut. Wolę jak jest cicho w aucie. Ale jak będę miał troszkę wolnej kasy to sie zmieni na tłumik i będzie spoko. A strumienice komuś sprzedam za pół ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka dni temu wycieli mi kata i wstawali rurę. Zamiast środkowego mam strumienicę no standardowy końcowy tłumik. Gdyby to nie zakichane buczenie przy 3000 obr. to byłoby super. Po wycięciu kata silnik troszkę lepiej się wkręca na obroty i nie wiele bardziej hałasuje. Jutro jeszcze jadę do kolesi od wydechów bo to buczenie może być spowodowane tym iż u mnie tłumik jest strasznie sztywny. Mam niby elastyczny łącznik ale chyba za krótki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co daje strumienica http://www.chojnacki.com.pl/wykresy/wykres.php?id=210

Budowałem tłumiki do motorów i samochodów w pracy i powiem wam że układ wydechowy jak jest orginalny to jest oki, można sobie fajną końcówkę dospawać i wygląda. Żeby uzyskać fajny basowy rezonans na obrotach to tłumikiem końcowym i to nie takie proste a orginały mają kosmiczne ceny. Jak chcecie mocy zyskać to z każdego garka osobna rurka i najlepiej z eżektorem co by pomógł spaliną się wydostać. Trochę w tym robie i takie są moje przekonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja już wywaliłem (za darmo na gwarancji) i buczenie troszkę sie zmniejszyło. Podejrzewam że jeszcze ostatni coś szwankuje i chyba świąt nie dożyje . Jak z kasą odżyje to jeszcze zamiast rury po katalizatorze wstawię tłumik. I jeszcze taki mały OT (mam nadzieję że nasi "bogowie" się nie pogniewają). Otóż wszystkim z Kielc którzy chcieli by wymienić tłumik u Jacha na ul. Okrzei odradzam. To poprostu oszuści. Jak poprosiłem o wycięcie katalizatora i wstawienie rury to to zrobili.Wzieli za to 55 zł. Ale katka włożyć do auta (może chciałbym na złomie sprzedać) to już zapomnieli. Na tamten dzień wiedziałem że za kata można kasę dostać ale nie wiedziałem ile. No i dopiero jak się odezwałem że chcę katalizaor stary to zaproponowali mi...80 zł. Ja głupi się zgodziłem. Kilka dni później pojechałem do Opali na ul. Sandomierską (z tym buczeniem). Facet mi powiedział że oni wycinają katalizator, wstawiają w to miejce tłumik (wart 200zł) i jak katalizator jest jeszcze jako taki dają 50 zł. klientowi. No normalnie takiej piany załapałem że szok. W konia na Okrzei robią ludzi jak mało kto. Tak samo ci z Łodzkiej. Jak miałem poloneza podobny numer mi odwineli. Także jak ktoś chce katka wyrzucić w Kielcach to tylko do Opali. Proszę tego nie traktować jako reklamy. Nie mam z tym panem nic wspólnego. Chciałbym tylko ostrzec innych przed takimi zakładami jak Jach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudu, zamiast kata wstawiasz tłumik. Lepiej wstaw kata bo mądre głowy w reno obliczyli opory wydech z katalizatorem i jakiekolwiek zmiany itd itp mogą wpłynąć na odprowadzanie spalin. Jeżeli autko ma być normalne nie tuningowane to wydech taki jak powinien być w tym samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kata mnie nie stać w tym momencie. Dziś wymienili mi tylny tłumik i buczenie przy 3000 nadal jest. Także jak będę miał kaskę na tłumik w miejsce katalizatora to zobaczę czy to coś dało.

[na forum piszemy w języku polskim] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!