Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

tłumnik środkowy


czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniało mi się że kiedyś jak miałem fiata palio to też mi buczało przy pewnych obrotach, tłumik był ok ale okazało się że sypnęła się uszczelka pod kolektorem wydechowym. Można jeszcze to sprawdzić, warto to niż kasę ładować w tłumiki.

Tak mi się wydaje, uszczelka parę groszy kosztuje a tłumik parę stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

No i u mnie mam w końcu cały układ wydechowy wymieniony na nowy i buzy dalej. Nawet uszczelkę pod kolektorem wymieniłem.

 

Kamil 1l nie wiem czy jest sens montować rurę zamiast środkowego. Mocy to nie doda znacząco a będzie głośniej. Jak chcesz wyścigówkę to zmień auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim 1.9 dT wywaliłem wszystko począwszy od katalizatora a skończywszy na tłumiku końcowym. Czyli od kolektora aż do końca mam rure przelotową 60mm średnicy. Na końcu mała końcówka z dyfuzorem dźwięku. Głośność zmieniła się tak średnio tzn. buczy ale taki fajny ma pomruk. Co do wzrostu mocy to ogólnie kultura pracy sie poprawiła zauważalnie czyli troche szybciej przyspiesza od zera i lepsza elastyczność jest od 80km/h wzwyż. Nie żałuje ze zmodyfikowałem wydech. Jedyne co to przy ok 100km/h wydech wpada w rezonans i taki huk słychać który przechodzi po przekroczeniu ok 115km/h. Sztywno dość jest zamocowany u mnie ten wydech bo robiony był wraz z łącznikiem elastycznym między kolektorem a kata i wstawili ciut krótszy i przez to nie ma duzych luzów.

Ogólnie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem ze swoim tlumikiem srodkowym. Przed moim blokiem jest strasznie wysoki, nierowny, zbudowany z kostki prog zwalniajacy. Kilka razy przywadzilem. Poszly zaczepy. Dlugo tak jezdzilem, bo cierpie na brak czasu. Wjechalem na kanal. Z jednej strony laczenie rury i tlumika srodkowego bylo juz zaspawane i dobrze sie to trzyma. Ale dziura w laczeniu rury z tlumikiem wyrwala sie z drugiej strony. Co z tym zrobic? Dac do zaspawania? Bo nie chce wpakowac kasy w bloto, ze zaraz mi sie cos z tym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!