Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z rozrusznikiem


robert4451

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam taki problem, podczas rozruchu silnika przerywa rozrusznik tzn. kręci następuje zgrzyt i dalej kręci. Szczególnie jak silnik jest zimny.

Silnik po nocy ma bardzo ciężko od palic w te mrozy zdarza się że nawet za 10razem silnik odpala, akumulator nowy to wytrzymuje, ale przez to długie kręcenie co rano z dnia na dzień coraz częściej rozrusznik "przerywa"

Moje pytanie: czy to wina bendixa, elektromagnes, rozrusznika, spotkał się ktoś z taką przypadłością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro wykręcę rozrusznik i może coś będzie widac, jeszcze dodam że nieraz jak silnik już załapie to słychac tak jak by trzymał jeszcze rozrusznik (zgrzyt) i po 2-3 sekundach jest normalnie.

 

 

Edit.

 

Udało mi się wykręcic rozrusznik koło zębate w silniku wygląda na dobre tylko w rozruszniku koło bendiksa jest "brokat" co widac na zdjęciach i jest duży luz w miejscu które zaznaczone jest na zdjęciu, rozrusznik po wyjęciu z silnika podłączyłem pod akumulator bendiks wysuwa się ale nie kręci tylko słychac "trykanie" kable grube i dobrze podłączone.(w silniku kręcił)

Moje pytania:

1. Rozrusznik w takiej sytuacji powinien kręcic?

imag0005mac.jpgimag0007nm.jpg

 

Dodano: 23 lut 2012 - 16:20

Nie miałem czasu wcześniej napisac, wymieniłem rozrusznik na używany podobno z 2008r cena 200zł było to jeszcze w te duże mrozy, po zamontowaniu samochód odpalił "na dotyk" co na starym rozruszniku bywało ze nawet za 4 razem łapał a w większe mrozy to i za 10 ciężko było, jak jeszcze nie przerywał rozrusznik.

Czyli ciężkie odpalanie było spowodowane złym stanem rozrusznika.

Edytowane przez robert4451
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!